Gdańsk: sobota, 21 września 2019

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:1

18 sierpnia 2019

W meczu 5. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:2. Mecz rozegrano w Bełchatowie.
Lechiści na przerwę schodzili przegrywając 0:1. Strzałem z pola karnego Dusana Kuciaka pokonał Brown Forbes. Chwilę później Lechia wyrównała po bramce Sobiecha, ale po wideo weryfikacji sędzia Przybył dopatrzył się pozycji spalonej.

W 51 minucie wynik na 2:0 podwyższył Igor Sapała uderzając z rzutu wolnego. Piłka jeszcze odbiła się od muru i zmyliła Kuciaka.

Rozmiary porażki zmniejszył w 90 minucie Artur Sobiech wykorzystując rzut karny.

To pierwsza porażka drużyny Piotra Stokowca w obecnym sezonie. Dla Rakowa było to pierwsze zwycięstwo w roli gospodarza. Oba zespoły mają na koncie po 6 punktów.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:0
Forbes 41, Sapała 51 - Sobiech 90k
Raków: 1. Michał Gliwa - 77. Dawid Szymonowicz, 2. Tomáš Petrášek, 5. Emir Azemović - 39. Jakub Apolinarski (90, 27. Daniel Bartl), 10. Igor Sapała, 17. Petr Schwarz, 30. Miłosz Szczepański (80, 22. Michał Skóraś), 9. Sebastian Musiolik (86, 4. Kamil Piątkowski), 23. Patryk Kun - 91. Felicio Brown Forbes.

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović - 28. Flávio Paixão (72, 27. Rafał Wolski), 36. Tomasz Makowski (46, 7. Maciej Gajos), 9. Patryk Lipski, 6. Jarosław Kubicki, 17. Lukáš Haraslín (46, 21. Sławomir Peszko) - 90. Artur Sobiech.

żółte kartki: Apolinarski, Sapała, Skóraś - Makowski, Nalepa, Gajos, Sobiech, Mladenović, Wolski.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 3607.
(raz / lechia.gda.pl) 18 sierpnia 2019, 18:54

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.