Gdańsk: poniedziałek, 24 lutego 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Dwugłos trenerski po meczu Raków - Lechia

18 sierpnia 2019

Trenerzy Marek Papszun (Raków) i Piotr Stokowiec (Lechia) o meczu 5. kolejki Ekstraklasy.
Piotr Stokowiec (trener Lechii): - Wygrała drużyna lepsza, która zasłużenie zainkasowała trzy punkty. Dla nas to zimny prysznic i materiał do poważnych rozmów o kierunku naszej pracy. Mamy materiał do analizy na kolejne spotkania.

- Drużyna Rakowa pokazała to, co prezentowała wcześniej: dużą waleczność, swoją organizację gry. Nie byliśmy tym zaskoczeni. Potrafiliśmy się temu przeciwstawić, ale to były za krótkie fragmenty. Pierwsze dziesięć minut gry i końcówka meczu to za mało. Pokazaliśmy jednak, że kiedy graliśmy według swojego schematu i tego, co sobie założyliśmy, to stwarzaliśmy sytuacje, ale trzeba je wykorzystywać.

- Zrobię wszystko, żeby mecze Lechii były ekscytujące i przynosiły określoną korzyść punktową. Stać nas na to, żeby odnosić sukcesy. Na pewno to jest ten moment, kiedy trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. To początek sezonu i jeszcze wszystko przed nami. Wierzę, że spokojnie wrócimy na swoją ścieżkę, ale takie mecze jak ten pokazują, że nie można się zapominać i trzeba mieć cały czas rękę na pulsie. Czekamy z niecierpliwością na następny mecz i odpowiedź. Zrobimy wszystko, żeby była ona najlepsza z możliwych, bo gramy z liderem. Dużo pracy przed nami.


Marek Papszun (trener Rakowa): - Graliśmy z bardzo dobrym rywalem. Lechia reprezentowała nas w pucharach i wstydu nie przyniosła. To jest doświadczony zespół, zbudowany na modłę trenera Stokowca. Zdawaliśmy sobie sprawę z atutów przeciwnika, ale też wiedzieliśmy, że stać nas na dobrą grę i przełamanie tej krótkiej passy dwóch porażek. Zwyciężyliśmy, gratuluję zespołowi i całemu sztabowi szkoleniowo-medycznemu, bo wiem, jaką pracę wykonujemy. Nie jest łatwo, kiedy się przegrywa i dlatego szczególne zasługi dla nich.

- Z mojej perspektywy to było zasłużone zwycięstwo. Bardzo się cieszę, bo możemy złapać oddech przed dwoma kolejnymi bardzo mocnymi przeciwnikami. W sobotę już mamy mecz z Lechem, a później z Legią. Myślę, że mój zespół nabierze jeszcze większej wiary w to, że może rywalizować jak równy z równym, a nawet dominować w spotkaniach z faworytami ligi.
(raz / Interia) 18 sierpnia 2019, 21:46
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019