Gdańsk: niedziela, 22 września 2019

Remis w meczu przyjaźni

24 sierpnia 2019

W spotkaniu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała na Stadionie Energa Gdańsk ze Śląskiem Wrocław 1:1 (0:1).
Lechiści od początku meczu próbowali zaatakować, lecz brakowało dokładności w podaniach. Za to Śląsk w 10. minucie mógł prowadzić, ale Nalepa wślizgiem przeciął podanie w polu karnym. Później zbyt wiele się nie działo, głównie byliśmy świadkami złych decyzji piłkarzy.

Aż w 24. minucie Sławomir Peszko dośrodkował piłkę w pole karne a strzał oddał Filip Mladenović, ale świetnie obronił bramkarz rywali Matus Putnocky. Później cały czas brakowało Lechistom tempa, dokładności i ogólnie wszystkiego. W 38. minucie piłkarze Śląska ot tak zdobyli bramkę. Po błędzie Lechistów piłkę przy nodze miał Przemysław Płecheta, który uderzył zza pola karnego i było 1:0 dla Śląska. Do przerwy nic się już nie zmieniło i Śląsk prowadził.

W przerwie meczu Rafał Wolski zastąpił tragicznego po raz kolejny Lipskiego. Drugą połowę Lechia rozpoczęła od bezmyślnego faulu przed polem karnym i mogła być z tego bramka, ale dobrze obronił Kuciak. W 54. minucie meczu Biało-Zieloni weszli z piłką w pole karne Śląska i… było 1:1! Piękny strzał oddał nie kto inny jak Sławomir Peszko! Później przez wiele minut nic się nie działo. Aż wreszcie grę rozruszali Wolski i Udovicić.

W 81. minucie gola mógł też strzelić Flavio, ale jego uderzenie przewrotka zostało obronione przez bramkarza. W doliczonym czasie gry świetny strzał oddał Wolski, ale po bombie zza pola karnego piłka odbiła się od poprzeczki. Wynik nie uległ zatem już zmianie i mieliśmy 1:1 w Gdańsku.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
S. Peszko 54' - P. Płacheta 38'

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Łukasik – Peszko (83’ Gajos), Lipski (46’ Wolski), Haraslin (78’ Udovicić) – Flavio
Rezerwowi: Alomerović, Chrzanowski, Maloca, Gajos, Egy, Wolski, Żukowski, Udovicić, Makowski

Śląsk: Putnocky – Stiglec, Golla, Puerto, Broź, Łabojko, Mączyński, Płacheta (89’Hołownia), Pich, Cholewiak (84’ Chrapek), Exposito (60’ Szczepan)
Rezerwowi: Kajzer, Celeban, Chrapek, Szczepan, Pawelec, Hołownia, Gąska, Dankowski, Łyszczarz

Żółte kartki: Wolski, F. Paixao, Peszko, Fila - Mączyński.
(rafz / lechia.gda.pl) 24 sierpnia 2019, 19:24

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.