Gdańsk: poniedziałek, 24 lutego 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Michniewicz: Fila i Płacheta to moi pewniacy

26 sierpnia 2019

Czesław Michniewicz, trener U21, w sobotę gościł w Gdańsku na meczu Lechia - Śląsk Wrocław. Szkoleniowiec dla "Przeglądu Sportowego" ocenił występ dwóch kadrowiczów w tym Karola Fili.
W sobotę nie mogło zabraknąć pana na trybunach, naprzeciwko siebie grało dwóch młodzieżowców: Karol Fila i Przemysław Płacheta. Na jaką ocenę zasłużyli?

CZESŁAW MICHNIEWICZ: Płacheta strzelił gola, ale nie z sektora, w którym operował Fila, więc obrońca Lechii nie ponosi za to odpowiedzialności. Obaj zagrali dobry mecz, to pewniacy do powołania na wrześniowe mecze eliminacji ME do lat 21 z Łotwą i Estonią. Nie pojechałem do Gdańska, by upewnić się, czy powinni znaleźć się w kadrze, a po to, by zobaczyć, w jakiej są dyspozycji, żeby przez kilka dni powiedzieć im, co mają skorygować, co mają dołożyć do swojej gry.

Co znalazło się w notatkach?

Fila jest dziś w nowej roli, po odejściu Nunesa stał się numerem jeden na prawej obronie Lechii. Musi się zaadaptować do takiej gry, bo to inny wysiłek niż w poprzednim sezonie. Dla nas to dobra informacja, że kadrowicze mają pewne miejsce w klubach, bo aby rozegrać dwa dobre mecze w kadrze w odstępie trzech-czterech dni, trzeba regularnie występować w lidze.

Fila jest innym zawodnikiem niż w poprzednim sezonie?

Na pewno pokazuje coraz większą dojrzałość w grze, choć cały czas pamiętam, że to środkowy pomocnik przekwalifikowany na prawego obrońcę. W ekstremalnych sytuacjach, kiedy jest zmęczony i szybko musi podjąć decyzję, to bywa, że nie wybiera optymalnie. Postępuje tak, jak ma zakodowane przez wieloletnią grę na innej pozycji. Podoba mi się, że nigdy nie panikuje z piłką przy nodze. Nie ma problemu, by zejść do środka, odwrócić się z futbolówką, nie boi się gry na niewielkiej przestrzeni, używa lewej nogi. To jego przewaga, bo większość bocznych obrońców tylko szuka gry przy linii, czekają, by się rozpędzić z piłką lub bez niej. Karol musi się dużo uczyć, pracować nad ustawieniem, nad dośrodkowaniem, kończeniem akcji strzałem.

Cały wywiad
(raz / Przegląd Sportowy) 26 sierpnia 2019, 15:47
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034