Gdańsk: poniedziałek, 24 lutego 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Patryk Tuszyński: Wtedy zacząłem piąć się w górę

31 sierpnia 2019

Patryk Tuszyński w latach 2012-2014 był piłkarze Lechii Gdańsk. W ostatnich dniach zamienił Zagłębie Lubin na Piasta Gliwice. W sobotę może zadebiutować w nowym klubie.
Fragment rozmowy ze Sport.tvp.pl

– Do Jagiellonii ściągnął cię Michał Probierz. Wcześniej spotkaliście się w Lechii i tam chyba tylko on w ciebie wierzył.
– Chyba tak. Po transferze z Kluczborka trudno było mi się przebić. Trenerzy Paweł Janas czy potem Bobo Kaczmarek nie widzieli mnie w składzie, stąd roczne wypożyczenie do Sandecji. Po pół roku zadzwonił do mnie trener Probierz, który objął Lechię. Powiedział, że obserwował moje występy i chce mnie w Gdańsku. Wtedy zacząłem piąć się w górę.

– Co zapamiętałeś ze współpracy z Bobo Kaczmarkiem i Pawłem Janasem?
– To specyficzne jednostki. Trener Kaczmarek co chwilę rzucał anegdotami, które były dosyć śmieszne. Trener Janas dla odmiany nie mówił prawie nic. Większość rzeczy robili za niego asystenci, on stał z boku i był bardziej kimś w roli menedżera.

– Probierz nie chciał cię do Cracovii?
– Mamy cały czas kontakt, często piszemy, rozmawiamy ze sobą, ale tematu transferu nie było. Napisał do mnie po przejściu do Piasta i gratulował transferu.

– Wydawało się, że z Piasta odejdzie Piotr Parzyszek. Teraz wygląda na to, że zostanie i będziecie walczyć o miejsce.
– Ja już jak przychodziłem to wiedziałem, że Piotrek zostanie i będzie nas dwóch. Być może dostaniemy czasem szansę, by zagrać razem? Z tego co pamiętam trener Fornalik lubi stawiać na grę dwójką napastników, tak ustawiał zespół Ruchu i wierzę, że teraz może być podobnie.

Cały wywiad
(raz / lechia.gda.pl) 31 sierpnia 2019, 10:50
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.095