Gdańsk: piątek, 18 października 2019

Wpadka z Zagłębiem. Lechia przegrywa u siebie

5 października 2019

Biało-Zieloni ulegli na własnym boisku 1:2 Zagłębiu Lubin.
Mecz mógł rozpocząć się wspaniale. Niestety po dobrym wypracowaniu sobie sytuacji Łukasik kopnął wprost w ręce bramkarza. Niestety później byliśmy świadkami bardzo dużego błędu Augustyna – chciał wybić piłkę, lecz kopnął ją tak, że wpadła wprost za kołnierz Kuciaka i było 0:1. 5 minut później mogło być 1:1. Artur Sobiech zdobył bramkę ale niestety był na spalonym, którego wychwycił sędzia. Lechiści dalej starali się napierać na rywali ale kolejną groźną sytuację stworzyli goście i w 35 minucie ładną paradą popisał się Dusan Kuciak. W 42 minucie Sławomir Peszko wykonał piękny rajd z piłką, lecz niestety podobnie jak Łukasik uderzył idealnie dla bramkarza. Tak zakończyła się pierwsza połowa – wynik się już nie zmienił i było 0:1.

Już na początku drugiej połowy Sławomir Peszko mógł zdobyć bramkę. Niestety uderzył… o wiele za mocno. Później Biało-Zieloni domagali się rzutu karnego, lecz sędzia otrzymawszy podpowiedź z wozu VAR nakazał grać dalej. W kolejnych minutach za wiele się nie działo. Aż do 64 minuty kiedy to fatalną stratę zaliczył Łukasik, a w jej efekcie Bohar zdobył bramkę na 0:2. Piotr Stokowiec szybko zareagował zmianami i już chwilę później Flavio podał do Sobiecha, a Artur wykorzystał sytuację! Było tylko 1:2. Niestety Lechii brakowało trochę pomysłu na dalsze ataki. Całe szczęście, że Dusan Kuciak był w wybornej dyspozycji. W 84 minucie meczu musiało być 2:2. W zasadzie każdy z zawodników będących w polu karnym mógł wepchnąć piłkę do bramki. Niewytłumaczalne jest dlaczego futbolówka się w niej nie znalazła. Najbardziej barwnym, w negatywnym tego słowa znaczeniu, elementem meczu był sędzia. Zastanawia nas jak doszło, że pozwolono Piotrowi Lasykowi sędziować mecze Ekstraklasy. Wynik nie uległ już zmianie. Lechia przegrała z Zagłębiem 1:2.

LECHIA GDAŃSK – ZAGŁĘBIE LUBIN 1:2 (0:1)
BRAMKI: Sobiech 67’ - Augustyn 9’s, Bohar 64’
ŻÓŁTE KARTKI: Sobiech, Augustyn, Wolski - Oko

LECHIA: Kuciak – Fila, Augustyn, Maloca (76’ Lipski), Udovivić – Łukasik, Kubicki, Gajos – Haraslin (65’ Paixao), Sobiech, Peszko (65’ Wolski)
Rezerwowi: Alomerović, Chrzanowski, Nalepa, Lipski, Wolski, Makowski, Paixao

ZAGŁĘBIE: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Oko, Żivec, Slisz, Tosik, Starzyński, Bohar, Szysz (59’ Suljić)
Rezerwowi: Bieszczad, Balić, Dąbrowski, Soszyński, Poręba, Sirk, Tajti, Żyra, Suljić
(rafz / lechia.gda.pl) 5 października 2019, 21:54

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.