Gdańsk: środa, 8 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

"Franek" drugi po "Dawidzie"

14 października 2019

Przemysław Frankowski jest drugim wychowankiem Lechii Gdańsk po Tomaszu Dawidowski, który zdobył bramkę dla reprezentacji Polski.
Przemysław Frankowski to wychowanek Lechii z rocznika 1995. W pierwszej drużynie w latach 2013-2014 zagrał w 41 meczach i zdobył 2 bramki. Na początku sezonu 2014/15 przeszedł do Jagiellonii Białystok, z której na początku 2019 r. został wytransferowany do Chicago Fire.

Frankowski zadebiutował z reprezentacji Polski w meczu z Nigerią 23.03.2018 r. jeszcze pod wodzą trenera Adama Nawałki.
Mecz z Macedonią Północą był jego 9. meczem w kadrze. "Franek" wszedł w 73. minucie, i kilkadziesiąt sekund później zdobył swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji. Polska ostatecznie wygrała 2:0 i awansowała na Euro 2020.

Frankowski jest drugim wychowankiem Lechii, który zdobył bramkę dla reprezentacji. Pierwszy był Tomasz Dawidowski, który zdobył gola w meczu z Kazachstanem 2003 r.

Przemysław Frankowski: - Ja tylko wszedłem na podmęczonego rywala i pomogłem drużynie. Wiadomo, że ta bramka była ważna, bo od początku się jakoś męczyliśmy. Macedonia dobrze grała w defensywie, ale koniec końców wygraliśmy. Ja walczę o swoje, takie wejścia, jak dziś, dają mi dużo czasu na boisku i trzeba wykorzystywać takie szansy. Cieszę się każdym powołaniem i daję z siebie "maksa". Odległości nie sprawiają mi zbyt dużo problemów. To nie mój pierwszy tak daleki wyjazd, znam swoje ciało i wiem, co robić, żeby szybko się przestawić. Za miesiąc kolejna kadra, więc trzeba jak najlepiej się przygotować, ale mamy ten awans, więc można popracować nad różnymi schematami. Idzie to w dobrym kierunku i wierzę, że kolejna kadra będzie jeszcze lepsza. (źródło: 90minut.pl)
(greg / lechia.gda.pl) 14 października 2019, 10:29
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.085