Gdańsk: niedziela, 7 czerwca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Stokowiec:w Gdyni nie ma co się nastawiać na piękną grę

15 października 2019

- Każda drużyna zdaje sobie sprawę, że w meczu derbowym miejsce w tabeli nie ma znaczenia. Liczy się tylko to, co tu i teraz - powiedział dla klubowej strony trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.
- Mecz derbowy to jest inny rozdział. Myślę, że inne elementy odgrywają ważną rolę, a taktyka schodzi na dalszy plan, chociaż trzeba trzymać się swojej organizacji gry. Wiemy, że jest tam dużo energii, dużo emocji i tak naprawdę są to mecze, które mają dla nas ogromne znaczenie. Ja i mój sztab musimy patrzeć na wszystko szerzej, musimy rozwijać zawodników i to jest element, który wdrażamy w procesie treningowym.

- W trakcie sezonu trzeba awansować do kolejnych rund Pucharu Polski czy rozgrywać pojedynki derbowe. Jest kilka takich istotnych elementów w trakcie, a które musimy też wdrożyć, będąc skutecznym w tych spotkaniach. Musimy dbać o zawodników, żeby byli w formie, żeby awansowali do reprezentacji młodzieżowych czy pierwszych. To jest cały proces, w którym nieodzownym elementem jest też gra w derbach. Myślę, że to dla każdego zespołu jest wyjątkowy mecz. Tak też do tego podchodzimy, nie zapominając o całości sezonu i rozwoju piłkarzy, a także drużyny.

- Każda drużyna zdaje sobie sprawę, że w meczu derbowym miejsce w tabeli nie ma znaczenia. Liczy się tylko to, co tu i teraz. Taktyka to będzie 10% tego, co się będzie działo. Na pewno będzie bardzo dużo walki, zaangażowania, energii i dobrego nastawienia. Moim zdaniem to są najistotniejsze elementy, a to co jest w tabeli czy dzieje się wokół schodzi na dalszy plan. Myślę, że to jest święto i będziemy chcieli sprostać oczekiwaniom naszych kibiców, sprostać temu świętu i stworzyć dobre widowisko, takie energetyczne. Trzeba jasno powiedzieć, że w Gdyni nie ma co się nastawiać na piękną grę. Być może będzie ona uproszczona, będzie dużo walki. Może drużyna, która uspokoi nerwy i będzie bardziej uporządkowana, odniesie sukces w tym meczu.
(raz / lechia.pl) 15 października 2019, 19:54
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.105