Gdańsk: środa, 8 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: W derbach zawsze gospodarz jest faworytem

17 października 2019

- To są derby. Chciałbym, żeby to było widowisko, żeby to była promocja piłki i wszystko toczyło się w sportowej atmosferze - powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Arką trener Lechii Piotr Stokowiec.
Część Lechistów w minionych dniach przebywała na zgrupowaniach drużyn narodowych. Pozostali Biało-Zieloni odbyli w tym czasie mikrocykl treningowy przygotowujący ich do derbowego pojedynku z Arką.

- Praca była trochę indywidualna, a trochę zespołowa. Był to bardzo dobrze wykorzystany czas. Przed nami ważne spotkanie. Do każdego pojedynku trzeba się w odpowiedni sposób przygotować zarówno motorycznie, jak i taktycznie. Musimy mieć plan na ten mecz i być gotowym organizacyjnie. Trzeba też wiedzieć, jak ten mecz będzie wyglądać. Ważne jest również przygotowanie mentalne. To są derby, tutaj taktyka schodzi na dalszy plan. Poprzedni sezon dał nam bagaż doświadczeń i pokazał, że potrafimy rozgrywać takie mecze. Cieszę się, że zawodnicy, którzy pojechali na kadry, odgrywali tam ważne role. Wszyscy reprezentanci podczas meczów swojej drużyny narodowej występowali w pierwszych składach. Trochę kosztowało ich to energii i zdrowia, ale gra dla reprezentacji to wyróżnienie. Świadczy to też o klubie, o pracy sztabu szkoleniowego.


- W derbach zawsze gospodarz jest faworytem. Tutaj miejsce w tabeli się nie liczy. Taktycznie musimy pilnować swojego porządku i organizacji. Myślę, że stabilność na boisku będzie odgrywała ważną rolę. Arka po zmianie trenera będzie zespołem nieobliczalnym. Gospodarz ma handicap tym bardziej, że naszych kibiców po decyzji wojewody tam nie będzie. Szkoda nam, że tak się stało, ale poniekąd jesteśmy przyzwyczajeni. Większość meczów Totolotek Pucharu Polski graliśmy na wyjeździe i trzeba się w takiej sytuacji potrafić odnaleźć. Ten mecz będzie inny niż pozostałe. Chciałbym, żeby to było widowisko, żeby to była promocja piłki i wszystko toczyło się w sportowej atmosferze.

Drużyna rywali zadebiutuje w niedzielę w rozgrywkach z nowym sztabem szkoleniowym.

- To kolejne derby w takich warunkach. Skupiamy się na sobie. Nie chciałbym za bardzo gdybać. Oczywiście przeanalizowaliśmy sytuację kadrową u naszego rywala i też sprawdziliśmy jak trener Rogić prowadził poprzedni zespół. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, nic nie zaniedbaliśmy.
(raz / lechia.pl) 17 października 2019, 21:10
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.020