Gdańsk: środa, 8 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

M. Gajos: Mógłbym wygrywać cały sezon 1:0 lub 2:0

25 października 2019

- Tabela jest płaska, ale to działa w dwie strony. Trzeba być czujnym i regularnie zdobywać punkty. Po dwóch, trzech kolejkach można być wyżej, ale też niżej, bo te różnice punktowe w tabeli są niewielkie - powiedział pomocnik Lechii Gdańsk Maciej Gajos.
- Atmosfera podczas derbów była gorąca. Najważniejsze było zdobycie trzech punktów, ale to się niestety nie udało. Myślę, że jest duży niedosyt, bo prowadziliśmy już dwiema bramkami po niespełna 60 minutach. Niestety wynik wymknął nam się w ostatnich sekundach, co bardzo boli. Po spotkaniu czuliśmy się, jakbyśmy ponieśli porażkę, tak to trochę odebraliśmy. Gdy prowadzi się 2:0, a potem traci się trzy punkty w końcówce, to ten remis zawsze inaczej smakuje. Teraz jednak skupiamy się już tylko na przyszłości.

- Każdy z nas chciałby strzelić trzecią bramkę, ale to nie jest takie proste. Rywale też mieli swoje szanse. Dusan bardzo nam pomógł w pierwszej połowie. Wydawało się, że jest 2:0, mamy mecz pod kontrolą, ale trochę się cofnęliśmy. Nie wiem czasem z czego to wynika, ale często są takie założenia, by zagrać z kontrataku, gdy prowadzimy. Mieliśmy szybkich zawodników na bokach boiska, którzy szybko wychodzą do kontry. W końcówce znaleźliśmy się w sytuacji bramkowej czterech na dwóch, można było zamknąć mecz, ale tak się nie stało. Gol stracony w końcówce bardzo boli, ale sam chciałbym znać receptę na to, aby przy stanie 2:0 grać spokojnie.

- Z boku boiska wszystko wydaje się łatwiejsze. Teraz ciężko mi powiedzieć, bo czasami jest taka taktyka, by zagrać w ten sposób w pierwszej połowie meczu. Gramy trochę niżej i staramy się wyprowadzać kontrataki. Nie zawsze jest tak, że podświadomie się cofamy. Po prostu jest takie założenie i przede wszystkim nie chcemy stracić tej bramki. Nie zwracam szczególnej uwagi na statystyki. Najważniejsze są dla mnie punkty. Mógłbym wygrywać cały sezon 1:0 lub 2:0, na pewno bym się nie obraził.
(raz / lechia.pl) 25 października 2019, 19:03
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.046