Gdańsk: sobota, 23 listopada 2019

Lechia - Górnik Zabrze 1:1. Trzeci mecz bez zwycięstwa

26 października 2019

W meczu 13. kolejki Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze.
Trener Piotr Stokowiec dokonał kilku zmian w porównaniu do meczu z Arką. Od pierwszej minuty wybiegli m.in. Sławomir Peszko, Tomasz Makowski i po raz pierwszy w tym sezonie Rafał Wolski.

Lechia w pierwszej połowie przeważała, ale nie wykorzystała żadnej szansy bramkowej. W 15 minucie z ostrego kąta uderzał na bramkę Górnika Lukas Haraslin. Kilka minut później dwukrotnie mocno uderzał Filip Mladenović. Jednak najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Igor Angulo, który miał przed sobą tylko Kuciaka i strzelił obok słupka. Pierwsza część meczu została przedłużona o 6 minut z powodu przerwy jaka nastąpiła w trakcie gry, gdy dym z rac utrudnił widoczność zawodnikom.

W 52 minucie Lechia objęła prowadzenie 1:0. Artur Sobiech wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul na Rafale Wolskim.

W 70 minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Haraslin. Z 5 metrów trafił w bramkarza gości. W 75 minucie okazję na wyrównanie miał Jimenez, ale po jego strzale piłka minęła bramkę Kuciaka. Napastnik Górnika wykorzystał jednak swoją okazję w 82 minucie i doprowadził do wyrównania.

LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ZABRZE 1:1 (0:0)
Sobiech 52 - Jimenez 82

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović - 21. Sławomir Peszko (68, 7. Maciej Gajos), 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 27. Rafał Wolski (64, 9. Patryk Lipski), 17. Lukáš Haraslín (84, 28. Flávio Paixão) - 90. Artur Sobiech.

Górnik: 84. Martin Chudý - 3. Boris Sekulić, 2. Przemysław Wiśniewski, 5. Paweł Bochniewicz, 64. Erik Janža - 18. Juan Bauzá (46, 10. Łukasz Wolsztyński), 22. Szymon Matuszek, 23. Mateusz Matras (71, 20. Daniel Ściślak), 7. David Kopacz (71, 19. Kamil Zapolnik), 9. Jesús Jiménez - 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Kubicki, Haraslín - Matras, Bochniewicz, Janža.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 9357.
(raz / lechia.gda.pl) 26 października 2019, 21:58

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.