Gdańsk: środa, 8 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Odwołanie od czerwonej kartki dla Udovicicia

5 listopada 2019

Lechia odwołała się od czerwonej kartki, jaką Żarko Udovicic otrzymał w meczu 12. kolejki ekstraklasy z Arką (2:2) w Gdyni.
"To był dla niego cios. Żarko jest obecnie wrakiem piłkarza i człowieka - przyznał trener gdańskiej drużyny Piotr Stokowiec.

Udovicic został ukarany czerwoną kartkę 20 października pod koniec spotkania 12. kolejki ekstraklasy w Gdyni z Arką za naruszenie nietykalności sędziego technicznego Wojciecha Mycia. 32-letni boczny pomocnik został zdyskwalifikowany na dwa miesiące przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA, nałożono na niego także obowiązek przeproszenia arbitra. Serb musi ponadto zapłacić 20 tys. złotych kary.

Ta dyskwalifikacja będzie obowiązywać we wszystkich krajowych rozgrywkach, zatem również w Pucharze Polski, w którym biało-zieloni awansowali do 1/8 finału. W sumie Udovicic nie zagra do końca roku w ośmiu ekstraklasowych oraz dwóch pucharowych konfrontacjach.

Żarko nie może także występować w rywalizujących w czwartej lidze rezerwach, zatem jest to bardzo dotkliwa sankcja. W pierwszym meczu poprzedniego sezonu z Jagiellonią w Białymstoku Sławomir Peszko został za czerwoną kartkę zdyskwalifikowany na trzy miesiące, ale mógł w tym okresie grać w drugiej drużynie - powiedział PAP rzecznik prasowy gdańskiego klubu Patryk Siedliński.
(ssl / Polska Agencja Prasowa) 5 listopada 2019, 11:32
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.067