Gdańsk: sobota, 30 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Kobryń, Żuk lub Makowski zastąpią Karola Filę

8 listopada 2019

W meczu z Pogonią Szczecin zabraknie w składzie Lechii Karola Fili, który mu odcierpieć karę za żółte kartki.
Prawy obrońca w składzie Lechii wypełniał także przepis o młodzieżowcu. Kandydatami aby go zastąpić są: Tomasz Makowski oraz Rafał Kobryń i Paweł Żuk. Z tej trójki największe doświadczenie ligowe ma 20-letni Makowski. Żuk wciąż czeka na debiut w Lechii, a Rafał Kobryń po powrocie z wypożyczenia do Chojniczanka zagrał tylko 90 minut z Wisłą Kraków na początku sierpnia oraz 45 minut w Pucharze Polski z Gryfem.

- Faktycznie zabraknie w najbliższym meczu Karola Fili, który został ukarany czwartą żółtą kartką. Jest to pewnego rodzaju problem dla nas. Po pierwsze Karol pełni funkcję młodzieżowca, co definiuje potencjalne zmiany, ale mamy zmienników. Na tej pozycji występują lub mogą zagrać Rafał Kobryń, Paweł Żuk i Tomasz Makowski. Wiemy, że Karol w trwającym sezonie rozegrał bardzo dużo spotkań w Lechii, a także kadrze. Patrząc na historię zawodników, wszystko obyło się naturalnie. W ostatnim sezonie Karol walczył o pozycję z Joao Nunesem. Raz grał jeden, raz drugi. Stosowana była rotacja. Myślę, że bardzo się rozwinął i zasłużył na to, aby występować cały czas na tej pozycji, jeśli jest taka potrzeba. Zdajemy sobie sprawę, że trzeba mu dać czasem odpocząć, dać moment oddechu. Zważywszy na to, że jest reprezentantem Polski i liczba meczów jeszcze bardziej się zwiększa. Powiedziałbym, że ten problem zmęczenia został rozwiązany w sposób naturalny, bo przepisy to wyregulowały - mówił na konferencji prasowej Łukasz Smolarow.
(raz / lechia.gda.pl) 8 listopada 2019, 07:28
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.133