Gdańsk: wtorek, 1 grudnia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

J. Biskup: Kilka razy myślałem o powrocie

22 listopada 2019

Jakub Biskup w latach 2004-06 grał Lechii, by później w sezonie 2008-9 trafić do ŁKS. Przed sobotnim meczem obu drużyn zadaliśmy mu kilka pytań.
Po sezonie 2005.06 odszedłeś z Lechii do Odry Wodzisław.

- Odra grała klasę wyżej w Ekstraklasie, trenerowi Fornalikowi bardzo na mnie zależało, a Lechia stała organizacyjnie nieco inaczej niż dzisiaj.

Żałowałeś potem podjętej decyzji?

- Wiadomo, że wybrzeże Morza Bałtyckiego to najlepsze miejsce do mieszkania w Polsce. Szczególnie jak się mieszka krok od plaży jak ja w Pucku. Kilka razy myślałem o powrocie, ale prawda jest taka że z tej ekipy w której ja grałem prawdziwą karierę zrobił Piotrek Wiśniewski. Gdyby nie urazy zagrałby być może w kadrze. Myślę, że ja wycisnąłem maksa z mojego grania.

Z Wodzisławia przeszedłeś do najbliższego rywala Lechii, ŁKS.

- Mieliśmy dobry skład. Tomek Hajto i Marcin Adamski w obronie. Piotrek Świerczewski i Mladen Kašćelan w środku pola, ja z Vahanem Gevorgyanem na skrzydłach, z przodu młody wtedy Rafał Kujawa. Sportowo zajęliśmy 7. miejsce, niestety brak licencji sprawił że zostaliśmy karnie zdegradowani, a utrzymała się Cracovia.

Kujawa o którym wspomniałeś gra też dziś dla ŁKS.

- Oba mecze w tamtym sezonie skończyły się wygranymi gospodarzy po 2:1. Nie pamiętam zbyt wielu szczegółów poza tym, że w Łodzi zwycięską bramkę dla nas zdobył właśnie Kujawa.

Cały wywiad w Tygodniku
(greg / lechia.gda.pl) 22 listopada 2019, 21:50
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031