Gdańsk: niedziela, 7 czerwca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Dwugłos trenerski po meczu Wisła Kraków - Lechia

1 grudnia 2019

Trenerzy Piotr Stokowiec i Artur Skowronek o meczu Wisła Kraków - Lechia Gdańsk (0:1).
Piotr Stokowiec (Lechia)
- Był to dla nas bardzo trudny mecz. Wiemy, jak mocno zdeterminowana jest Wisła oraz jak trudno się tutaj gra przed tą publicznością. Było to widać w poczynaniach moich zawodników, szczególnie w chwilach nerwowości gra traciła na płynności. To spotkanie było otwarte, nie zamknęliśmy go drugą bramką i Wisła również miała swoje okazje. Można powiedzieć, że był to wyrównany mecz.

- Trudno w piłce nożnej doszukiwać się sprawiedliwości. Czy dziś remis byłby sprawiedliwszym wynikiem? Spotkanie było otwarte i mogło potoczyć się w każdą stronę. Cieszę się, bo dawno nie zagraliśmy na zero z tyłu. Byliśmy bardzo konsekwentni i uważni. Na pewno było to dla nas bardzo ważne, bo jeśli chcemy gonić czołówkę ligi, to dzisiaj trzy punkty były konieczne. Nie przyszły nam jednak one łatwo.

- Mamy też swoje problemy kadrowe i na pewno trochę na tej płynności w grze straciliśmy. W ostatnich spotkaniach zabrakło nam trochę szczęścia, dziś natomiast w tych sytuacjach podbramkowych gdzieś ta piłka trafiała w nogi obrońców. Ustrzegliśmy się także poważniejszych błędów i co najważniejsze, utraty gola.

- Chciałbym bardzo, aby Wisła się odbiła. Wisła w Ekstraklasie to jest taki standard i nie wyobrażam sobie, aby jej zabrakło. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że może być tylko lepiej i każdy klub przeżywa różne momenty. Przychodząc do Lechii zaliczyłem na początku trzy porażki.

- Poznając zawodników, wybierając odpowiedni skład, a później wiemy, że "poszło". W następnym sezonie było już zdecydowanie lepiej. Gratuluję dziś Wiśle dobrej postawy, bo zagrała naprawdę dobry mecz, solidnie i ambitnie. Życzę punktowania, bo to jest najważniejsze w kolejnych meczach
.

Artur Skowronek (Wisła)
Szkoleniowiec Białej Gwiazdy nie może zaliczyć do udanych początku przygody z krakowskim klubem. Wiślacy pod jego wodzą przegrali drugi mecz z rzędu, jednak trener nie załamuje rąk i wierzy, że zawodników Wisły stać na odwrócenie niekorzystnej passy.

- Może to dziwnie zabrzmi, ale ja o ten zespół jestem naprawdę spokojny. Jeżeli do tego, co dzisiaj pokazaliśmy, dołożymy więcej spokoju i zaczniemy wykańczać te sytuacje, które tworzymy, to potwierdzi się to, co powiedziałem wcześniej - stać nas na serię, nawet jeszcze w tym roku. Byliśmy zdecydowanie lepsi od przeciwnika, chociaż oczywiście liczy się to, co znajdzie swoje miejsce w sieci.

- Stworzyliśmy 19 sytuacji, nie wszystkie klarowne, jednak zawodników niekiedy zżera stres, a ta ogromna liczba okazji kończy się zaledwie jednym celnym strzałem. To należy poprawić, by zacząć odbijać się w tabeli. Dziękuję moim graczom za zaangażowanie i serce, jakie włożyli w zakończonym meczu. Piłka po raz kolejny pokazała, jak cienka jest granica między zwycięstwem a porażką - mamy twarde charaktery i na pewno kolejny tydzień rozpoczniemy zmotywowani, by przełamać się w Zabrzu
.
(raz / lechia.pl) 1 grudnia 2019, 22:30
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.068