Gdańsk: wtorek, 20 października 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Mandziara: Biesiada podpisał niekorzystną umowę

21 grudnia 2019

Prezes Adam Mandziara na łamach Przeglądu Sportowego poinformował, jak wyglądała sytuacja z rozstaniem z Januszem Biesiadą.
Lechia wygra z Rakowem Częstochowa? Kurs 1,87.
Wpisz kod "LECHIAGDAPL" i odbierz 500 zł cashback w Betclic”.


Dlaczego klub rozstał się z prezesem Biesiadą?

Pan prezes Biesiada podpisał umowę z AGO (Arena Gdańsk Operator – zarządca stadionu, na którym gra Lechia – przyp. red.) bez zgody i nawet z zakazem rady nadzorczej Lechii.

Ta umowa była niekorzystna dla klubu?

Niekorzystna dla klubu i niekorzystna pod kątem płynności finansowej, bo gdy się taką umowę podpisuje, trzeba mieć zabezpieczoną płynność. Proszę również pamiętać, że mamy oczywiście umowę z naszym sponsorem głównym, koncernem Energa, ale została ona podpisana dopiero w tym miesiącu. Jak się ma takie luki w budżecie, naprawdę nie dziwmy się, że pojawił się kłopot z płynnością finansową. Broń Boże, nie mam żadnych pretensji do naszego sponsora głównego, że umowa była tak długo w negocjacjach. Zwracam uwagę, że poprzedni zarząd powinien mieć świadomość wpływu tych wszystkich spraw na stan finansów w danym momencie i podejmować adekwatne decyzje.

Tej umowy z operatorem stadionu nie da się już anulować?

Podpisał ją prezes zarządu, obowiązuje do końca sezonu i musimy ją honorować, bo pod względem formalno-prawnym wszystko jest bez zarzutu. W związku z zawarciem tego kontraktu mamy natomiast wewnętrzny problem i stąd było rozstanie z prezesem Biesiadą.

Czy to prawda, że umowa z AGO opiewa na kwotę 5,8 mln złotych brutto?

Tu nawet nie chodzi o konkretną, naszym zdaniem zbyt wysoką kwotę, lecz o to, że ktoś decyzję o tak poważnym kontrakcie podjął bez wyraźnej zgody rady nadzorczej. W każdej spółce konsekwencje dla osób, które pod taką umową się podpisują, są oczywiste.

Jak prezes Biesiada z tej sprawy się tłumaczył?

Nie wiem, bo wkrótce po podpisaniu umowy zniknął na zwolnieniu lekarskim.

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/pko-ekstraklasa/lechia-gdansk/adam-mandziara-wlaczylismy-tryb-awaryjny/t1pklj5?
(raz / Przegląd Sportowy) 21 grudnia 2019, 11:35
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034