Gdańsk: środa, 8 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Patryk Lipski na wylocie z Gdańska?

11 stycznia 2020

Jak podał "Przegląd Sportowy" pomocnik Lechii, Patryk Lipski może poszukiwać nowego miejsca pracy.
Nie jest to informacja, która dziwi. Pobyt Lipskiego nad morzem jest wysoce rozczarowujący. Pomocnik przychodził do Gdańska jako wolny zawodnik 2017 roku i podpisał 4-letni kontrakt. Już w pierwszym meczu mocno zaznaczył swą obecność notując dwie asysty w przegranym sensacyjnie 2:3 meczu z Sandecją Nowy Sącz. Potem było bardzo przeciętnie. "Lipy" w ogóle nie cenił trener oraz doktor Adam Owen, nie znajdując dla niego miejsca nawet na ławce rezerwowych. Sytuacja zmieniła się po przyjściu Piotra Stokowca. Najlepszy okres Lipskiego w Gdańsku to początek sezonu 2018/19 gdy notował bramki (m.in. dublet z Zagłębiem Sosnowiec) i asysty (m.in. do Lukasa Haraslina z Piastem w Gliwicach). Derby Trójmiasta przyniosły kontuzję, po której Patryk długo pauzował i gdy powrócił do gry spotkał go kolejny uraz.

Nowy sezon, nowe wyzwania. Lipski nawet przez minutę nie zagrał na otwarcie rozgrywek w Superpucharze w Gliwicach, mimo że można było dokonać aż pięciu zmian. Pokopał wtedy nawet indonezyjski Messi - Egy. Gdy wydawało się, że jego dni w Lechii są policzone, niespodziewanie Stokowiec wystawił "Lipę" w pierwszym składzie meczu z Brondby, a ten odwdzięczył się golem i bardzo dobrą grą. Niestety rewanż to inna historia, tak jak cała linia pomocy Lechii Patryk został mocno obnażony w negatywnym sensie tego słowa. W lidze w sezonie 2019/20 Lipski zaliczył 10 meczów, ale jedynie trzy w pełnym wymiarze czasu. Jego ligowy bilans w Lechii to 52 mecze i 7 goli (z czego 6 w sezonie 2018/19).

Często grał poniżej możliwości i cierpliwość kierownictwa Lechii skończyła się, szczególnie w świetle koniecznej restrukturyzacji finansowej.

Patryk Lipski to fajny gość. Niestety nie ma pozycji o takiej nazwie na boisku.
(MiKe / Przegląd Sportowy) 11 stycznia 2020, 10:07
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.063