Gdańsk: sobota, 11 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Zagłębie Lubin nie chce puścić Filipa Starzyńskiego

11 stycznia 2020

Prezes "Miedziowych" Artur Jankowski w wywiadzie dla weszło.com prezentuje bardzo nieprzejednane stanowisko jednocześnie wbijając szpilkę klubowi "znad Morza Bałtyckiego". Ciekawe o który chodzi?
Pod koniec poprzedniego roku jako pierwsi podaliśmy wiadomość, iż przyjście Starzyńskiego do Lechii od sezonu 2020/21 jest praktycznie przesądzone. Ogłoszenie podpisania stosownego kontraktu przez "Figo" ma nastąpić lada dzień.

Następnie zacznie się przeciąganie liny czy Filip zagra w biało-zielonych barwach już w rundzie wiosennej bieżących rozgrywek. Z wywiadu udzielonego przez Prezesa Zagłębia Artura Jankowskiego wynika, że będzie o to niezmiernie ciężko.

Oto fragmenty:
"- Nie podoba mi się jednak sytuacja, gdy przyjeżdża do mnie menedżer i z miejsca informuje, że cokolwiek zrobię, to jego zawodnik idzie gdzie indziej. W takim razie powodzenia. Ja dam tyle, ile mogę, choć myślę, że to i tak jest za dużo. A i tak usłyszę, że to wciąż jakieś trzy razy za mało. Trudno. Ale jedna zasada jest taka, że będziemy dokładnie informowali naszych kibiców, dlaczego się nie dogadaliśmy. Żeby nie było opowieści z mchu i paproci, że klubowi się nie udało przedłużyć umowy, bo było za późno, bo nie miał pięciu złotych żeby dać. Przepraszam, ale jeśli argument zawodnika jest taki, że pieniądze nie grają roli, bo chce zmienić klimat, to nie wykopiemy tutaj stawu i nie wbijemy obok tabliczki z napisem „Morze Bałtyckie”.

- Ilu z tych zawodników (chodzi o Starzyńskiego, Guldana, Kopacza i Czerwińskiego - przyp.red.) może odejść jeszcze zimą?

— Żaden ze wspomnianych piłkarzy nie odejdzie w trwającym okienku.

- Nawet jeśli podpiszą obowiązujące od lipca umowy, przyszłe kluby nie mają co liczyć na dogadanie się z wami, byście puścili ich wcześniej?

— Nie. Żadne pieniądze nie przekonają nas do tego, by ktoś osłabił ten zespół, koncepcję trenera. Przed nami bardzo ciężka druga połówka sezonu, chcemy grać w ósemce."

I to by było na tyle. Być może stanowisko Zagłębia Lubin zmiękczy zaoferowanie w zamian Patryka Lipskiego, który otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy? Być może sytuacja zmieni się wraz z upływającym czasem, jednak na razie widać że będzie niezmiernie ciężko by Filip Starzyński zagrał w Lechii w bieżącym sezonie.
(MiKe / Weszlo.com) 11 stycznia 2020, 18:07
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.117