Gdańsk: sobota, 11 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Historia Brazylijczyków w Lechii Gdańsk

12 stycznia 2020

W ostatnich latach w ekstraklasowej Lechii zadebiutowała 5 piłkarzy pochodzący z Lechii. Najwięcej występów uzbierał Luiz Carlos Santos Deleu.
Portal Lechiahistoria.pl przypomniał występy brazylijskich piłkarzy w Lechii Gdańsk. Rozpoczął od tego, który rozegrał najwięcej meczów czyli Deleu:

Ciężkie początki w 2010 roku w Gdańsku miał zdecydowany numer 1 spośród kanarkowych lechistów, DELEU, a właściwie Luis Carlos Santos. Kiedyś gdy lechiści lecieli na zgrupowanie do Turcji z jednego z niemieckich lotnisk, wąsata teutońska celniczka nie chciała „Didiego” wpuścić na pokład, jako że takiego nie było na liście pasażerów. Na szczęście w pobliżu był Lewon Hajrapetian, Ormianin wychowany w Hamburgu i w języku Goethego wyjaśnił co i jak. Samolotem gdańszczanie lecieli również do Wilna na sparing z Żalgirisem, gdy Deleu dopiero wchodził do drużyny. To wtedy kibice (również wiślacy siedzący wtedy w sektorze) niezbyt przyjaźnie powitali Brazylijczyka. Sam „Didi” wspomina to tak:

– Wróciłem do szatni, a tam stypa. Wynik remisowy a w szatni wszyscy smutni, zastanawiam się co jest grane? Nie zdawałem sobie sprawy co to za kibice, czy miejscowi czy z Gdańska. Myślałem, że nasi nie dojechali, bo to jednak inny kraj. Nawet coś im pokazałem pozytywnego, ale trener Kafarski machał ręką, żeby tego nie robić. Być może byli tam wtedy kibice, z którymi później złapałem bardzo dobry kontakt.

Gdy „Santos” (jak mówił na niego Łukasz Kacprzycki) odchodził z Lechii cztery lata później, kibice z Pruszcza Gdańskiego urządzili mu niespodziankową imprezę. Był mecz w którym zagrali m.in. Piotrek Wiśniewski, Patryk Małecki, Kuba Biskup, a potem było piękne pożegnanie ze szpalerem z racami. Niejednemu pociekły łzy wzruszenia. Łzy w tym Deleu były chwilę wcześniej po ostatnim meczu sezonu 2013/14 z Górnikiem w Zabrzu. Klubowe władze kazały Ricardo Monizowi wystawić Pawła Stolarskiego, ale ten grał tak że w połowie musiał zastąpić go „Didi”.


Cały artykuł na Lechiahistoria.pl

Brazyliczyjczycy w Lechii z debiutem w Ekstraklasie (liczba meczów oficjalnych - liga i puchar):
Deleu - lata gry 2010-2014, 107 meczów - 3 bramki
Gerson - 2015-2018, 37 - 1
Nazario 2014-2015, 37 - 1
Richardinho 2012-2013, 28 - 7
Miranda 2014, 1 mecz
(greg / lechia.gda.pl) 12 stycznia 2020, 10:30
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.095