Gdańsk: poniedziałek, 10 sierpnia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Piotr Stokowiec: Szukamy nowych Haraslinów

14 lutego 2020

Lukas HAraslin odszedł do Sassuolo, ale jego wpływ na pewno będziemy długo odczuwać. Także muzyczny.
Na czwartkowej konferencji prasowej dziennikarze pytali Piotra Stokowca o zmianę orientacji transferowej Lechii. Do tej pory przychodzili zawodnicy polscy, a w ostatnich dniach pozyskani zostali głównie zagraniczni.
- Pierwszym naszym wyborem byli polscy zawodnicy, nie jest jednak łatwo pozyskać Polaka. Nie patrzę na to skąd ktoś jest. Kilka lat temu trafił do nas 19-letni Lukas Haraslin i chyba nikt nie żałuje. – tłumaczył Stokowiec.

Z tych którzy przyszli większość zawodników jest na dorobku, jedynie Kenny Saief i Jose Ze Gomes otarli się o wielką piłkę: - Są to głównie młodzi zawodnicy, rozwojowi, mówiłem że szukamy drugich Haraslinów. Mają wszelkie dane by się rozwinąć w Lechii, by pójść grać gdzieś wyżej.

Do innego aspektu odejścia Haraslina odniósł się jego rodak, bramkarz Duszan Kuciak:
- W końcu jest cisza, spokój, nie ma tych jego dyskotekowych piosenek. Flavio to przejął, nie puszcza portugalskiego fado, ale normalną muzykę. Duża ulga. Ale i tak Lukasa pozdrawiam!

Zdaniem zatwardziałych kibiców z nowo przybyłych zawodników najbliżej gry jest Afgańczyk Omran Haydary, który przygotowywał się do rozgrywek z I-ligową Olimpią Grudziądz:
- Haydary’ego rozpatrujemy bardziej na skrzydle, ewentualnie jako zawodnika „podwieszonego” przy dwójce napastników. Być może w przyszłości będziemy celować w klasyczne 4-3-3. Wzmocniliśmy ofensywę, ale trzeba jasno powiedzieć, że Flavio Paixao trzyma się bardzo mocno. To nie tylko wyborowy strzelec, również kapitan, wiele zadań defensywnych zaczyna się od niego, jest w trójce najlepiej biegających zawodników w drużynie. Rola Flavio jest nieoceniona. – ocenił swego kapitana Piotr Stokowiec.

Czy to koniec zimowych wzmocnień Lechii?
- Chcemy jeszcze wzmocnić defensywę jednym zawodnikiem, ale wiadomo nie wszystkie transfery udaje się zrealizować. W razie czego Tobersa możemy przesunąć niżej.

Tyle o defensywie, a co ze strzelaniem bramek?
- Zwiększyło nam się spektrum ofensywne. Pierwsze wrażenie jest takie, że nowi piłkarze starają się grać do przodu, to się powinno kibicom podobać. Jest to interesująca sytuacja dla kibiców, myślę że warto przyjść zobaczyć, może wśród tych przychodzących trafi się jakaś perła? – optymistycznie podsumował Piotr Stokowiec.

Mecz Lechii z Piastem Gliwice, w piątek o godzinie 20.30 na Stadionie Energa.

Wpisz kod "LECHIAGDAPL" i odbierz 500 zł cashback w Betclic”.
(MiKe / lechia.gda.pl) 14 lutego 2020, 08:40
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.042