Gdańsk: niedziela, 5 kwietnia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

R. Pietrzak: Był telefon z Wisły, ale wybrałem Lechię

27 lutego 2020

Rafał Pietrzak, trafił do Lechii, po powrocie z ligi belgijskiej. Prawy obrońca miał też propozycje z poprzedniego swojego klubu Wisły Kraków o czy mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".
Jesteś bocznym obrońcą, ale sam przyznałeś, że lepiej grasz do przodu niż do tyłu?


W piłce teraz jest tak, że boczni obrońcy grają bardzo dobrze do przodu, a mają więcej problemów w tyłach. W topowych drużynach tego tak nie widać, bo grają głównie do przodu. Wiem co muszę poprawić. Trener Bernd Hollerbach grał na mojej pozycji w Bundeslidze i dużo rozmawialiśmy. Nauczył mnie bardziej ostrego podejścia, bo tłumaczył, że jestem za miły i wszyscy mnie lubią w drużynie. Musiałem nauczyć się więcej agresywności na treningu, kogoś kopnąć albo złapać za koszulkę. Jak się zmieniłem w podejściu do kolegów w drużynie, to trener mówił, że tego właśnie oczekiwał, a chłopaki się śmiali, że jak przychodziłem to byłem miły, a teraz wszystkich kopię. To oczywiście w żartach.

Z mniej przyjemnych rzeczy, to rozmawiałeś już z kolegami z Lechii, jak długo pensji nie dostali?

Wiadomo, że są jakieś problemy i ja też dostałem takie informacje. Jestem zaprawiony w bojach, bo w Wiśle Kraków przez sześć miesięcy nie dostawałem pensji. Odpukać, mam nadzieję, że w Lechii tak nie będzie.

Teraz Wisła nie odzywała się do Ciebie?
Odzywała się, ale miałem już wszystko ustalone z prezesem i trenerem w Lechii, a jestem takim człowiekiem, że staram się dotrzymać obietnic. Dostałem telefon z Wisły, jak już byłem w Gdańsku, więc nie było szans, żebym zmienił zdanie.

Trener Piotr Stokowiec mówi, że aby pogodzić Ciebie i Filipa, to możesz zagrać jako skrzydłowy. Widziałbyś się na tej pozycji?
Po pobycie w Belgii to chyba mogę zagrać na każdej pozycji. Grałem na lewej i prawej pomocy, a nawet w środku. Gdzie trener będzie mnie chciał, tam postaram się zagrać jak najlepiej. Boki pomocy nie są dla mnie problemem, bo trzeba grać do przodu i do tyłu.

Przed Lechią maraton, bo wkrótce mecze co trzy dni, ale też ciekawe spotkania z Legią Warszawa, Arką Gdynia i ćwierćfinał Pucharu Polski.

Znam terminarz, ale wiem też, że w naszej lidze nie ma łatwych meczów. Wszyscy myślą, że jak ktoś przyjedzie do ligi polskiej, to pozamiata. Tak nie jest, a nasza liga weryfikuje niektórych zawodników.

Cała rozmowa w "Dzienniku Bałtycki"
(greg / Dziennik Bałtycki) 27 lutego 2020, 21:09
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.089