Gdańsk: niedziela, 5 kwietnia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

UEFA przyjrzy się finansom Lechii. Klub odpowiada.

6 marca 2020

Finansowe zamieszanie trwa. Tym razem zastrzeżenia ma europejska federacja piłkarska. Lechia odpowiada, że nic się nie dzieje.
Doprecyzujmy, że nie chodzi na razie o przekroczenie jakichś wskaźników finansowych. UEFA ma zastrzeżenia ponieważ nie dostarczono sprawozdania, które świadczyłoby że działalność klubu bilansuje się, co w ludzkim języku oznacza równowagę przychodów i kosztów. UEFA kontroluje wszystkie kluby biorące udział w jej rozgrywkach, a przypomnijmy że biało-zieloni mierzyli się z duńskim Brondby (2:1 i 1:4 po dogrywce). Trzeba przyznać, że Lechia znalazła się w doborowym towarzystwie, bo drugim klubem co do którego są zastrzeżenia jest słynny francuski Olympique Marsylia.

W oficjalnym komunikacie Lechia uspokaja, iż informowała UEFA że wnikliwe badanie sprawozdania finansowego przez nowego biegłego rewidenta wciąż trwa. Komunikat głosi, iż:
"Informacja opublikowana przez UEFA obecnie nie rodzi dla klubu żadnych konkretnych konsekwencji i nie ma wpływu na proces licencyjny prowadzony przez PZPN w ramach występów klubu w polskiej Ekstraklasie."

Nie wiem jak Wy, ale my czujemy się uspokojeni. Może poza tym, że aby uzyskać licencję na kolejny sezon gry w Ekstraklasie do 31.03.2020 trzeba przedstawić sprawozdanie finansowe za rok 2019 wraz z opinią biegłego rewidenta. Najlepiej gdyby ona była pozytywna. Potem jeszcze musi zebrać się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Lechii i to sprawozdanie zaakceptować.
(MiKe / lechia.gda.pl) 6 marca 2020, 14:40
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.073