Gdańsk: niedziela, 5 kwietnia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

R. Pietrzak: Brakuje pieniędzy, ale śmiałem się trochę

13 marca 2020

Rafał Pietrzak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" opowiada o transferze do Lechii.
Kiedy po raz pierwszy usłyszał pan o zainteresowaniu ze strony Lechii?

Rafał Pietrzak : Grałem ostatni mecz ligowy w weekend (16 lutego przeciwko Zulte Waregem 2:1 – przyp. aut.), na drugi dzień dostałem telefon od menadżera, że Lechia jest zdecydowana. Była to bardzo konkretna oferta z klubu, rozmawiałem również z trenerem Stokowcem. Miałem mało czasu na podjęcie decyzji, ale zdecydowałem się na przyjazd i ani trochę tego nie żałuję.

Czym była spowodowana pańska decyzja o powrocie do Polski? W Belgii grał pan regularnie, więc domyślam się, że nie decydowały względy sportowe.

Głównym powodem były kwestie osobiste, chciałem początkowo dograć sezon w Belgii i dopiero po nim wrócić. Lechia jednak była bardzo konkretna, nie były to tylko zapytania. Nie będę też ukrywał, że przekonała mnie rozmowa z trenerem. Poczułem się potrzebny drużynie, co było ważne.

Z pewnością docierały do pana informacje o zaległościach klubu w wypłatach. Nie obawiał się pan, że może podzielić los kolegów?

Na pewno była jakaś obawa, bo jest to ciężki okres dla klubu. Brakuje pieniędzy, ale śmiałem się trochę, że jestem już doświadczony w takich sprawach. Grając w Wiśle, również nie otrzymywałem pensji, więc można żartować, że jestem pod tym względem doświadczony. A tak bardziej poważnie, to rozmawiałem z chłopakami, mówili, że najgorsze już za nimi, pieniądze wpływają na konta. Myślę, że kwestią czasu jest, kiedy wszystkie zaległości zostaną uregulowane i będzie płynność finansowa.

Coś pana zaskoczyło po przyjściu do Lechii? Jakie są pana pierwsze wrażenia?

Znałem trenera i kilku chłopaków z boiska, więc proces adaptacji przeszedłem bardzo szybko. Wiedziałem, jaki to jest klub, natomiast moim zadaniem jest dobra gra na boisku.

Cały wywiad w "Przeglądzie Sportowym"
(greg / Przegląd Sportowy) 13 marca 2020, 17:36
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012