Gdańsk: sobota, 11 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Czy to czas na nowy hymn Lechii?

15 marca 2020

W tym roku Lechia Gdańsk obchodzi 75. urodziny, to dobry moment na zmiany.
Gdyby nie wirus powoli zbieralibyśmy się do wyjścia na mecz derbowy i przedmeczową rozgrzewkę ze znajomymi. Wśród nich nie mogłoby zabraknąć legendarnego "Makarona", który kiedyś w wywiadzie powiedział nam tak:

"Nie cierpię tego hymnu Lechii, ułożonego przez Tuska, Popielarza, Modzelewskiego, tego klubu kibica: o nasz, o nasz. Nie można tego zmienić? Takie ładne piosenki mamy. Czemu nie mogą być „Mury”? Legia ma „Sen o Warszawie”, „Mury” są nasze z Gdańska. Nie byłoby to piękne i symboliczne?"

Co Wy na to? Dla nas bomba. Przecież jesteśmy budowlani dlatego "mury". Poza tym kiedyś Lechię nazywano "murarzami". A kawałek Jacka Kaczmarskiego był kiedyś hymnem podziemia za komuny. Lechia to była zawsze ostoja opozycji.

"Mury"

Całość rozmowy z Darkiem.
(MiKe / lechia.gda.pl) 15 marca 2020, 12:15
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.097