Gdańsk: sobota, 4 kwietnia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: powinniśmy uznać tabelę za 26 kolejek

17 marca 2020

Piotr Stokowiec na antenie Weszlo odniósł się zarówno do sytuacji obecnej w Lechii, jak i w gdańskim klubie.
O treningach:

Tak jak pewnie wiele drużyn. Taka sytuacja jest pewnym sprawdzianem dla piłkarzy, sztabu szkoleniowego, klubu i drużyny jako całości. Chodzi o 30-40 osób, jedni mają takie zdanie w tym temacie, drudzy inne, a trzeba to wszystko wypośrodkować i trzymać się jednego planu. Jestem zadowolony z całego sztabu, bo szybko się przeorganizowaliśmy. Zawodnicy dostali już indywidualne rozpiski i specjalne zegarki z GPS-em, które pozwalają nam monitorować ich pracę. To nie będzie praca nie wiadomo jak kształtująca, ale coś podobnego stosowaliśmy w okresie przejściowym i nie ma to dla nas znaczenia. Pracujemy głównie pod kątem wytrzymałościowym – bieganie, treningi siłowe. Piłkarze otrzymali od trenerów zestawy ćwiczeń łącznie z przykładami na video. Oprócz tego chłopaki mają zadania taktyczne jeśli chodzi o obserwację ostatnich meczów, chcemy ich pobudzić do myślenia.

(...) Żeby to źle nie zabrzmiało: u nas sytuacja jest opanowana i ze spokojem czekamy na rozwój wypadków. Dziś nie wygląda to ciekawie, ale staram się być optymistą. Awansowaliśmy do półfinału Pucharu Polski, miejsce w lidze mamy bezpieczne – określając tak z grubsza. Za wiele nam nie grozi, a nasza pozycja w pierwszej ósemce jest dość mocna.


o zakończeniu sezonu:
Słyszałem opinie, żeby anulować sezon i miejsca pucharowe wziąć z poprzedniego. Dla nas nie byłoby to złe, ale myślę, że powinniśmy uznać tabelę za 26 kolejek. Każdy tyle tych meczów rozegrał i pracował w nich na obecne miejsce. Myślę, że to byłoby najbardziej z duchem gry, fair play. Oczywiście pewnie byłyby głosy, że to czy tamto, ale na pierwszy rzut oka – każdy miał takie same szanse, rozegraliśmy już znacznie więcej niż połowę sezonu i powoli zaczynaliśmy się zbliżać do końca. Nikt nie powinien kręcić nosem.

o systuacji w klubie:
Na pewno martwię się o to, płynność finansowa jest podstawą. Myślę, że każdy klub dostanie po kieszeni, nie tylko Lechia. Z tego co wiem, nasza sytuacja była w miarę stabilna i budżetowo to wszystko się spinało. Nie było zresztą jakichś problemów licencyjnych. Poślizgi faktycznie się pojawiały, ale zawsze wychodziliśmy z nimi na prostą. Transfer Haraslina do Sassuolo na pewno mocno nam pomógł. Czuję się częścią klubu i też się martwię, jak to będzie, bo myślę, że Lechia przez ten okres panowania właścicielskiego pana Wernze była raczej w czubie Ekstraklasy. Dobrze byłoby to utrzymać. My ze strony sportowej staramy się robić co możemy. Żaden klub nie wyjdzie bez szwanku z tego okresu, ale nasz prezes jest już zaprawiony w kierowaniu klubem i na pewno jakieś rozwiązanie znajdzie – tak jak zawsze. Jeżeli jako piłkarze i sztab możemy jakoś pomóc, jesteśmy gotowi. To nie tylko zmartwienie zarządu. Lechia jest w ligowej czołówce jeśli chodzi o potencjał kibicowski, czuć głód piłki w Gdańsku i fajnie byłoby to utrzymać.

Cała rozmowa na Weszlo.com
(greg / Weszlo.com) 17 marca 2020, 15:16
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.007