Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Dwie dodatkowe zmiany w trakcie pierwszych meczów

23 kwietnia 2020

"Przegląd Sportowy" dodarł do informacji jak mogą wyglądać rozgrywki ekstraklasy po jej wznowieniu. Drużyny mają grać co 3 dni.
Wszystko wskazuje na to, że ekstraklasa wróci do gry na przełomie maja i czerwca.

W raporcie Ekstraklasy S.A przedstawionym władzom państwowym ujęto m.in. koszty testów na obecność koronawirusa, którym będą musieli poddać się wszyscy zawodnicy, trenerzy, członkowie sztabów i pracownicy, czyli po 50 osób wskazanych przez każdy klub na specjalnych listach

Plan przewiduje też ostre rygory dotyczące organizacji meczów. Spotkania będą odbywać się często, możliwe, że każda drużyna będzie grała co trzy dni. Dlatego rozważane jest wprowadzenie dwóch dodatkowych zmian nazwanych sanitarnymi, ale tylko w pierwszych pięciu meczach po wznowieniu rozgrywek – ma to pozwolić uniknąć kontuzji. Sędziowie będą zarządzali dwie 5-minutowe przerwy (w 30. i 75. minucie) przeznaczone na dezynfekcję. W trakcie meczu na stadionie będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia zawodów. Wszystkie będą pracować w przyłbicach i rękawiczkach, a wcześniej przejdą odpowiednie szkolenie. O tym, że również sędziowie mają prowadzić mecze w maskach oraz rękawiczkach i używać elektrycznego gwizdka zamiast klasycznego, pisaliśmy już wczoraj.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"
(greg / Przegląd Sportowy) 23 kwietnia 2020, 11:03
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.006