Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Nowy biało-zielony tramwaj

25 kwietnia 2020

To będzie hołd na 75-lecie Lechii Gdańsk – mówi wiceprezydent Piotr Borawski.
Ostatni tramwaj PESA JAZZ, który dotrze do Gdańska za kilka tygodni będzie miał nietypowe barwy. Zamiast kremowo i czerwonego, pojawi się biały i zielony.

Nowy tramwaj będzie drugim pojazdem w barwach Lechii Gdańsk. Będzie różnić się od już jeżdżącego Dortmunda tym, że nie będzie to okleina, a fabryczne kolory lakieru.

Nowy tramwaj, podobnie jak wszystkie w Gdańsku, zyska patrona. Będzie on oczywiście związany z gdańskim klubem sportowym – Zyska patrona wybranego w głosowaniu, legendarnego Romana Rogocza. To nasz hołd na 75-lecie Lechii Gdańsk – mówi wiceprezydent Piotr Borawski.

Na razie do gdańska przyjechało 12 z 15 tramwajów PESA JAZZ. Trzy ostatnie nadal są w bydgoskiej fabryce. Biało-zielony tramwaj będzie ostatnim, jaki trafi do Gdańska w ramach zamówienia podstawowego.

Oczywiście Prezesem Gdańskich Autobusów i Tramwajów jest Maciej Lisicki, znany kibic Lechii i miłośnik jej poprzedniczki Lechii ze Lwowa.

W wywiadzie dla LechiaHistoria Lisicki mówił:
- Za duży mamy skarb w rękach by go wypuścić, Lechia to najstarszy polski klub piłkarski. Nie da się udowodnić, że gdańska Lechia powstała we Lwowie, nie możemy robić lipy jak za miedzą. Ale jesteśmy młodszą siostrą Lechii Lwów, mamy ten gen, mamy Aleksandra Krasickiego. Jest jeszcze Ryszard Koncewicz, wychowanek Lechii Lwów i jej piłkarz przed wojną, w 1949 roku trener Lechii Gdańsk, a w późniejszym okresie selekcjoner kadry. To jest nasze, tego nam nikt nie zabierze, o to trzeba dbać. Mamy barwy i nazwę.

Cały wywiad z Maciejem Lisickim
(MiKe / gdansk.pl) 25 kwietnia 2020, 12:50
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.006