Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020

Pierwsza rocznica zdobycia Pucharu Polski przez Lechię

2 maja 2020

Przed rokiem czyli 2. maja 2019 roku Lechia Gdańsk sięgnęła po swój drugi w historii Puchar Polski. Biało-Zieloni wygrali z Jagiellonią 1:0.
Złotą bramkę w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobył Artur Sobiech. Kilkanaście minut wcześniej do siatki trafił również Flavio Paixao, ale po analizie VAR jego bramka została anulowana.

Na trybunach drużynie Lechii towarzyszyło kilkanaście tysięcy widzów. Część z nich miała problem w wejściem na stadion i pojawiła się dopiero na drugą część spotkania.

Jagiellonia - Lechia (0:1). Skrót meczu

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: Sobiech 90+6

Jagiellonia: Marian Kelemen - Andrej Kadlec (90. Jakub Wójcicki), Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson - Arvydas Novikovas, Marko Poletanović (90. Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk, Jesus Imaz, Guilherme - Patryk Klimala

Lechia: Zlatan Alomerović - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Konrad Michalak (69. Artur Sobiech), Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik (90. Steven Vitória), Tomasz Makowski, Lukas Haraslin (90. Patryk Lipski) - Flavio Paixao