Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

A. Sobiech: Nie było zniżek czy profitów za tę bramkę

2 maja 2020

Artur Sobiech przeszedł do historii Lechii Gdańsk jako strzelec bramki w finale Pucharu Polski w 2019 roku. Dziś gra w lidze tureckiej.
Chodzą słuchy, że bramkarz Jagiellonii Marian Kelemen do teraz stoi i czeka na piłkę na Stadionie Narodowym po dośrodkowaniu Flavio Paixao. Przypomnij proszę jak padła bramka rok temu na Stadionie Narodowym. Gol dzięki, któremu Lechia po 36 latach przerwy zdobyła Puchar Polski.

Artur Sobiech, napastnik Fatih Karagümrük: - Kelemen nie spodziewał się ze zdążę do wrzutki Flavio i umieszczę piłkę w siatce. Z tego względu stał jak zamurowany.

Czy to najcenniejszy gol w twojej karierze?

- Na pewno bardzo ważna bramka dająca trofeum. Wyżej jednak cenię gole zdobyte dla Hannoveru 96. Dublet w meczu z Borussią Dortmund w Bundeslidze czy bramkę strzeloną w 1/16 Ligi Europy przeciwko FC Brugge.

Mecz finałowy zacząłeś na ławce, miałeś żal o to?

- Nigdy nie mam żalu o to czy zaczynam na ławce czy w wyjściowej jedenastce. Zawsze daję z siebie wszystko, żeby pomóc zespołowi na boisku. Niezależnie czy jest to 5-10 czy 30 minut trzeba dany czas wykorzystać do maksimum.

Po finale wszyscy obcięliście się na łyso. Czy to był początek Gangu Szerszeni, do którego należysz ty, Patryk Lipski, Sławomir Peszko, Rafał Wolski, Lukasz Haraslin i Daniel Łukasik?

- Gang Szerszeni istniał już wcześniej, ma się bardzo dobrze do dziś. Wtedy na Stadionie Narodowym przeżyliśmy wspaniałe momenty.

Czy miałeś jakieś zniżki w gdańskich lokalach jako "Król Artur"?

- Ludzie czasem mnie rozpoznawali, byli wdzięczni za tę bramkę. Niestety nie było żadnych zniżek czy profitów w restauracjach.

A propos profitów - czy Lechia jest z tobą rozliczona na zero?

- Tak, od kilku dni jestem z Lechią rozliczony.

Cała rozmowa na Interia.pl
(greg / Interia) 2 maja 2020, 13:50
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.009