Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Lechia trenuje indywidualnie, czeka na wyniki testów

6 maja 2020

Piłkarze Lechii Gdańsk trenują indywidualnie do czasu zakończenia testów na obecność wirusa COVID-19.
To zalecenie komisji medycznej, do którego musiały zastosować się wszystkie kluby uczestniczące w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Piłkarze oraz sztab trenerski Lechii Gdańsk przeszli w poniedziałek badania immunologiczne na obecność wirusa COVID-19. Potrzebna jest jednak dodatkowa diagnostyka i do czasu poznania wyników dodatkowych testów zawodnicy muszą nadal trenować indywidualnie. Taką sytuację jednak od samego początku przewidziała Ekstraklasa SA.


- System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania, zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin – mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A. - To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – dodaje prof. Pawlaczyk.

- To normalna procedura i Lechia Gdańsk oczywiście się do niej dostosuje, bo bezpieczeństwo zawodników i sztabu szkoleniowego jest dla nas najważniejsze. Wierzymy jednocześnie, że wszyscy członkowie naszego zespołu są zdrowi i dodatkowe badania tylko to potwierdzą. Do tego czasu nasi zawodnicy będą nadal trenować indywidualnie i z niecierpliwością czekamy na możliwość powrotu do treningów grupowych – informuje Arkadiusz Bruliński, dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu Lechii Gdańsk.

Zgodnie z ustaloną procedurą 4. maja 2020 zostało przebadanych 800 osób ze wszystkich klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym zawodnicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby wskazane przez kluby.
(raz / lechia.pl) 6 maja 2020, 17:57
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.008