Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Żarko Udovicić po 12 miesiącach od podpisania kontraktu

9 maja 2020

Przed rokiem kontrakt z Lechią Gdańsk podpisał Žarko Udovičić. Przychodził do Gdańska z Zagłębia Sosnowiec.
Żarko Udovicić piłkarzem Lechii!

Zarówno Lechia, jak i sam zawodnik obiecywali sobie po tej współpracy bardzo dużo. Udovicić w ubiegłym sezonie był pierwszoplanową postacią Zagłębia Sosnowiec, zdobywając dziewięć bramek i zaliczając dziesięć kluczowych podań przy trafieniach kolegów. Trener Stokowiec potrzebował zawodnika, która może zastąpić po lewej stronie Mladenovicia lub Haraslina.

Jak wyglądały pierwsze miesiące Serba w Lechii? W lidze zaczęło się od czerwonej kartki i na czerwonej kartce się skończyło. W pierwszej kolejce ekstraklasy w meczu z ŁKS opuścił boisko w 42 minucie za brutalny faul. Został zdyskwalifikowany przez Komisję Ligi na cztery spotkania.

Wyczyn czyli czerwoną kartkę powtórzył w derbach Trójmiasta. Wówczas dopatrzono się odepchnięcia sędziego technicznego. Został zdyskwalifikowany na dwa miesiące we wszystkich krajowych rozgrywkach i musiał zapłacić 20 tysięcy złotych.

W sumie jesienią wystąpił we wszystkich rozgrywkach w 12 meczach i zdobył jedną bramkę. Czekaliśmy na wiosnę, że przyjdzie przebudzenie zawodnika. Tu jednak pech nie opuszczał byłego gracza Zagłębia. Podczas obozu w Turcji wykryto u piłkarza problemy kardiologiczne.
- Jest po badaniach. Wyszły pozytywnie. Zobaczymy, jakie będą decyzję względem niego, bo na pewno będą też dyscyplinarne. Może przeniesiemy go do... chóru, bo wykazał i takie zdolności - mówił Piotr Stokowiec.

Tu trener nawiązał do popisów piłkarza w mediach społecznościowych, gdyż Żarko świętował narodziny syna.

Żarko Udovicić wrócił do treningów. Do końca przerwanego sezonu zostało przynajmniej 11 meczów w lidze i jeden w Pucharze. W tym roku kończy 33 lata, a kontrakt ma czerwca 2021 roku.
(raz / lechia.gda.pl) 9 maja 2020, 10:20
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.007