Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Lechia zagra z Arką na nowej murawie

21 maja 2020

Derby Trójmiasta odbędą się na Stadionie Energa Gdańsk w niedzielę 31 maja. Piłkarze Lechii i Arki zagrają na nowej murawie.
Poprzednia hybryda (pierwsza na polskich boiskach) służyła użytkownikom blisko cztery lata. Operacja wymiany nawierzchni rozpoczęła się 15 marca. Już po kilku dniach, z chwilą ogłoszenia przez rząd stanu epidemii prace stanęły. W niedzielę, 17 maja, zostały wznowione.

- Prace polegają na wymianie warstwy wegetacyjnej będącej podbudową murawy oraz wymianie warstwy wierzchniej. Realizuje je firma Trawnik Producent. Ostatnia wymiana murawy została przeprowadzona cztery lata temu. Każda nawierzchnia ma określony czas przydatności i podlega naturalnemu zużyciu. W przypadku tej hybrydowej jest on wydłużony ze względu na większą odporność zarówno na eksploatację, jak i zmienne pory roku. Aktualna wymiana wynika z resursu i nie ma związku z finałem Ligi Europy UEFA - wyjaśnia nam Marta Szymczak, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk.

Układana na płycie murawa stanowi rozwinięcie autorskiego pomysłu firmy Trawnik Producent. Różni się od poprzedniej komponentami wypełnienia, a także włóknami w nowej technologii, które sprawiają, że gotowa nawierzchnia jest bardziej elastyczna i mniej podatna na zagęszczanie.

- Proces wymiany murawy zajmuje okołu siedmiu siedmiu dni. Możemy zapewnić, że będzie gotowa na derby Trójmiasta - dodaje Marta Szymczak.

źródło: gdansk.pl
(raz / gdansk.pl) 21 maja 2020, 16:04
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.006