Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Szalone derby! Szalony wynik! Lechia wygrywa!

31 maja 2020

Po szalonych derbach Trójmiasta znów gorą jest Lechia! Biało-Zieloni wygrali 4:3!

Biało-Zieloni weszli w mecz mocno zmotywowani! Już w pierwszych minutach przy odrobinie szczęścia Flavio Paixao, a potem Ze Gomes mogli wpisać się na listę strzelców. Po tych akcjach mecz dość szybko się uspokoił. Swoich sił próbował jeszcze Patryk Lipski, jak i ponownie Ze Gomes. Nie były to jednak próby wysokiej klasy. Goście sprawiali z kolei wrażenie jakby było ich na boisku mniej. W kolejnych minutach dalej Lechiści przeważali na boisku, jednak nie wynikało z tego zbyt wiele pod bramką Arki. Z dziennikarskiego obowiązku odnotujemy udane dośrodkowanie Mihalika w 36 minucie, którego niestety nikt nie przeciął. Bardzo chcielibyśmy móc napisać o kolejnych dobrych próbach Lechii, lecz niestety – po kilku ładnych akcjach w pierwszych minutach cały mecz był… nienajlepszy. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Lechii Gdansk! W 50 minucie meczu padła braka autorstwa niezastąpionego Flavio Paixao! Po zagraniu ręką piłki przez Helstrupa sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki, a kapitan Biało-Zielonych się nie pomylił! Po zdobyciu bramki Lechia jak zawsze się cofnęła i niestety nie trzeba było długo czekać na rezultat. W 60 minucie mieliśmy rzut karny dla Arki. Vejinović zdobył bramkę na 1:1. Biało-Zieloni wyglądali jakby byli w amoku i już w 71 minucie stracili kolejną bramkę… Arka prowadziła w Gdańsku 2:1. Na szczęście w Lechii jest taki piłkarz jak Flavio Paixao i już 6 minut później znów mieliśmy remis po trafieniu Portugalczyka! Chwilę później niestety znowu był rzut karny dla Arki i było 2:3 po kolejnym golu Vejinovicia. Mecz nie zwalniał tempa i po chwili Conrado zdobył bramkę na 3:3, której jednak nie uznał sędzia. Powtórka wykazała zagranie ręką przy przyjęciu. Co się dalece, to się jednak nie uciecze i w 88 minucie Łukasz Zwolński zdobył prawidłową bramkę i było 3:3! Cóż to był za mecz! Proszę państwa, sytuacja na boisku była niesamowita! W doliczonym czasie gry mieliśmy rzut karny dla Lechii i… Flavio się nie pomylił! Skompletował hat-tricka, a Lechia prowadziła 4:3! Wynik już się nie zmienił Lechia kolejny raz wygrała derby Trójmiasta!

LECHIA GDAŃSK – ARKA GDYNIA 4:3 (0:0)
Bramki: Flavio 50’, 77’, 90’, Zwoliński 88’ – Vejinović 60’, 82’, Marciniak 71’
Żółte kartki: Lipski, Kubicki, Conrado – Helstrup, Nalepa

Lechia: Kuciak – Fila (72’ Zwoliński), Nalepa, Maloca, Pietrzak – Kubicki, Makowski, Lipski – Mihalik (76’ Saief), Flavio, Gomes (66’ Conrado)
Rezerwowi: Alomerović, Tobers, Gajos, Egy, Arak, Conrado, Zwoliński, Saief, Kałuziński

Arka: Steinbors – Danch, Marić, Helstrup, Marciniak, Kopczyński, Nalepa, Młyński, Vejinović (86’ Bergqvist), Jankowski (76’ Mihajlović), Zawada (80’ Skhirtladze)
Rezerwowi: Staniszewski, Bergqvist, Skhirtladze, Siemaszko, Antonik, Markiewicz, Wawszczyk, Mihajlović, Serrarens
(rafz / lechia.gda.pl) 31 maja 2020, 19:30
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.