Gdańsk: czwartek, 16 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Łukasz Zwoliński jokerem Lechii

29 czerwca 2020

Napastnik Lechii, Zwoliński jako pierwszy rezerwowy w XXI wieku ustrzelił dwa dublety w jednym sezonie Ekstraklasy.
Byliśmy pełni wątpliwości, gdy Łukasz Zwoliński w przerwie zimowej dołączył do Lechii. Tak naprawdę wcześniej miał dwa udane sezony w karierze - jeden w Pogoni Szczecin, jeden w chorwackiej Goricy.

Jednak napastnik chyba wszystkim zamknął usta. Nie tylko siedmioma (!) już bramkami. To tyle samo co 2020 roku strzeliła jego macierzysta Pogoń Szczecin i ŁKS. "Zwolak" miałby tych goli więcej, gdyby był bardziej skuteczny na boisku w Szczecinie - obił tam oba słupki i nie wykorzystał rzutu karnego.

Trener Piotr Stokowiec widzi Zwolińskiego przede wszystkim w roli jokera, który wchodzi z ławki i dobija zmęczonego rywala. "Zwolak" wyrównał na 3:3 z Arką Gdynia, na 2:2 z Górnikiem Zabrze, wreszcie zdobył dwa gole w wygranym meczu z "Jagą" 2:1 na wyjeździe.

Przed nim żaden zawodnik Ekstraklasy w XXI wieku nie ustrzelił w jednym sezonie dwóch dubletów wchodząc z ławki. Ostatnim, który to osiągnął był na przełomie stuleci, Damian Gorawski z Ruchu Chorzów. W 2000 roku pomocnik zdobył dwa gole w przegranym 2:3 meczu ze Śląskiem Wrocław (dla którego jedną z bramek zdobył...Piotr Stokowiec). Już po zmianie kalendarza Gorawski znów dwa razy trafił do siatki wchodząc z ławki - było to w wygranym 3:0 spotkaniu z Odrą Wodzisław.
(MiKe / lechia.gda.pl) 29 czerwca 2020, 11:50
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.007