Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Bez bramek i bez emocji

15 lipca 2020

Lechia w ostatnim domowym meczu tego sezonu bezbramkowo zremisowała z warszawską Legią.

Pierwsze minuty meczu z pewnością nie należały do najciekawszych. Nie byliśmy świadkami zbyt wielu emocji, a oba zespoły głównie wymieniały podania między sobą. Biało-Zieloni częściej utrzymywali się przy piłce i starali się prowadzić grę. Nie przynosiło to jednak zbyt wielu korzyści, ani nie przekładało się na groźne akcje. Mimo to, w 26 minucie goście zdołali wyprowadzić ciekawy, szybki kontratak, lecz zabrakło im celnego podania pod bramką Dusana Kuciaka. Chwilę później mieliśmy delikatnie za mocne podanie Gajosa do Flavio. Gdyby tylko było delikatnie lżejsze, Portugalczyk znalazłby się sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kolejne minuty nie przynosiły zmian w obrazie gry. Bardzo byśmy chcieli móc opisać jakąś akcję, lecz jak już wspomnieliśmy – poza optyczną przewagą Lechii w pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Zakończyła się ona bezbramkowo – 0:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Fakt, że kilkukrotnie Lechiści starali się szybciej zaatakować, ale wciąż bez efektów. W 60 minucie goście mieli rzut wolny i Slisz oddał groźny strzał, z którym na szczęście poradził sobie Kuciak. Chwilę później również ze stałego fragmentu gry strzelał Gajos, lecz goście się uratowali. W 66 minucie Rafał Pietrzak oddal mocny strzał z narożnika pola karnego, ale zabrakło mu precyzji. W 72 minucie indywidualną akcję przeprowadził Omran Haydary, dograł w pole karne, a tam strzelać próbował Flavio Paixao. Niestety nie był w łatwym położeniu, więc i strzał był o wiele za lekki. 4 minuty później goście powinni prowadzić, na szczęście jednak Szymon Włodarczyk nie trafił do pustej bramki. W 89 minucie okazję dla Legii miał Astiz, ale jego strzał był o wiele za mocny i za mało celny. Biało-Zielonym w końcówce zabrakło determinacji i wynik nie uległ zmianie. Było 0:0.

LECHIA GDAŃSK – LEGIA WARSZAWA 0:0
Żółte kartki: Kałuziński – Slisz, Rocha

Lechia: Kuciak – Fila, Kobryń, Maloca, Pietrzak – Kryeziu, Gajos, Kałuziński (81’ Gomes), Urbański (66’ Haydary) – Zwoliński (66’ Mihalik), Flavio
Rezerwowi: Alomerović, Makowski, Kubicki, Egy, Lipski, Mihalik, Gomes, Udovicić, Haydary

Legia: Cierzniak – Wieteska, Rocha, Cholewiak, Wszołek, Pyrdoł (58’ Włodarczyk), Astiz, Rosołek (76’ Remy), Stolarski, Cielemęcki (83’ Mosór), Slisz
Rezerwowi: Muzyk, Mosór, Włodarczyk, Niski, Remy, Warchoł
(rafz / lechia.gda.pl) 15 lipca 2020, 22:27