Gdańsk: poniedziałek, 10 sierpnia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Marco Paixao: Stokowiec to rasista!

30 lipca 2020

Były napastnik Lechii, Marco Paixao znów zaatakował trenera Lechii.
Marco Paixao udzielił wywiadu portalowi futbolnews, nie patyczkuje się w nim ze szkoleniowcem Lechii, który usunął go z drużyny.

Z którymi piłkarzami, poza bratem, miał pan w Lechii najlepszy kontakt?
- João Oliveira, João Nunes, Steeven Vitória, Romário Balde, Lucas. Z nimi przez ten czas trzymałem się najbardziej.

Co będzie pan wspominać najlepiej z czasu pobytu w Gdańsku?
- Przede wszystkim sezon, w którym walczyliśmy o mistrzostwo. W siedmiu meczach zdobyłem dwa hat-tricki, miałem świetny czas w rundzie finałowej. Takie momenty z tamtego okresu najbardziej chciałbym pamiętać.
- Poza tym tutaj również chciałbym pochwalić kibiców. Fani Lechii to naprawdę cudowni ludzie, miło było ich widywać zarówno na stadionie, jak i na mieście.

A jak wspomina pan współpracę z trenerem Lechii, który prowadzi ją zresztą do dziś, Piotrem Stokowcem?
- Ludzie z zewnątrz nie widzieli tego, co działo się w szatni. Uważam Piotra Stokowca za wielkiego rasistę! W żadnym klubie w całym moim życiu nie miałem takich problemów z trenerem, jak wtedy z nim. Już od samego początku zauważyłem jego postawę, po prostu chciał mnie wyrzucić z drużyny. Wymyślił nawet karę finansową, żeby mnie poniżyć. Dzięki Bogu, nie jestem osobą, która pozwala siebie poniżać. W zespole byli jednak zawodnicy, którzy dali się mu upokorzyć.

- Raz prawie pobiliśmy się w szatni, dlatego postanowiłem skorzystać z usług prawnika. Gdybym nie otrzymał od niego instrukcji, jak postępować, podjąłbym wtedy kilka złych decyzji. Chciałbym pewnego dnia go zobaczyć i przekonać się, czy jest mężczyzną – jak mi próbował pokazać. Ciekawe czy teraz powiedziałby mi coś w twarz tak, jak to zrobił wtedy. Może któregoś dnia znowu się spotkamy! To smutne, ale taka czasami jest piłka nożna i musimy stawiać czoła niektórym niedorzecznym ludziom.

Jak objawiał się ten rasizm, a poza tym kogo i w jaki sposób upokorzył Piotr Stokowiec?
- Nie chcę wchodzić w szczegóły. Ale jak już wspomniałem mam nadzieję, że pewnego dnia zobaczę go twarzą w twarz, a wówczas zobaczymy, czy jest mężczyzną.

Jak rozumiem do Lechii już by pan nie wrócił, a skorzystałby pan z oferty z innego polskiego klubu?
- Nie, w żadnym wypadku.

Dlaczego?
- Moje ostatnie trzy miesiące w Lechii były okropne. Miałem potem problemy natury psychologicznej, więc powrót do Polski byłby dla mnie bardzo trudny. Poza tym jestem szczęśliwy w Turcji.
(MiKe / lechia.gda.pl) 30 lipca 2020, 17:30
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012