Gdańsk: niedziela, 9 sierpnia 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Artur Sobiech w tureckiej Ekstraklasie

31 lipca 2020

Klub Artura Sobiecha, Fatih Karagumruk po barażu i serii rzutów karnych awansował do Super Lig.
Artur Sobiech grał w Lechii półtorej sezonu. Całe rozgrywki 2018/19, w których zdobył bramkę na wagę Pucharu Polski oraz pół sezonu 2019/20. Odszedł zimą 2020 roku w atmosferze wzajemnych oskarżeń i nieporozumień finansowych.

Napastnik nie patrzył za siebie, zamiast tego robił to co lubi najbardziej - strzelał gole. Na mecie drugiego poziomu rozgrywek jego Karagumruk zajął piąte miejsce. Następnie doszedł do finału baraży, w którym drużyna Sobiecha zmierzyła się z Adanasporem. Po dogrywce było 1-1, dopiero seria rzutów karnych przyniosła zwycięstwo Karagumruk.

Zimą, gdy Artur Sobiech był transferowany nad Bosfor, w umowie zastrzeżono, że w razie awansu Karagumruk do tureckiej Ekstraklasy (Super Lig) Lechia otrzyma około 200 tysięcy euro, co daje ponad 800 tysięcy złotych.

"Król Artur" nie spotka w tureckiej Ekstraklasie innego byłego piłkarza Lechii, Daniela Łukasika. Klub tego ostatniego, Ankaragucu, po decyzji federacji utrzymał się w Super Lig, ale "Miły" pożegnał się z kibicami z Ankary na instagramie i na dziś jest zawodnikiem Lechii, z której był wypożyczony.
(MiKe / lechia.gda.pl) 31 lipca 2020, 08:17
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012