Gdańsk: środa, 23 września 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

505 dni przerwy Daniela Stefańskiego

14 września 2020

Ponad pół tysiąca dni sędzia Stefański nie prowadził meczów Lechii Gdańsk. Wrócił w wielkim stylu.
Gdy ich o to pytaliśmy piłkarze Lechii już nie pamiętają o meczu z Legią Warszawa 27 kwietnia 2019 roku. Zresztą niewielu, którzy grali w tamtym meczu w Gdańsku pozostało. Przypomnijmy, że na samym poczatku tamtego spotkania mieliśmy do czynienia z ogromną kontrowersją. Artur Sobiech minął bramkarza Legii, strzelił do pustej bramki, a tam już czekał Artur Jędrzejczyk, który wybił piłkę z pustej bramki. Cała Polska, oprócz stolicy, widziała rękę, natomiast po sprawdzeniu VAR Daniel Stefański nakazał grać dalej. Ogromny skandal. Lechia przegrała 1-3 i być może przez ten właśnie mecz nie zdobyła tytułu mistrza kraju.

Ekstraklasa schowała Stefańskiego do szafy, postanowiła nie drażnić gdańskich kibiców, obsługiwał on jedynie VAR podczas wyjazdowego meczu z Wisłą Płock.

Dopiero po dokładnie 505 dniach piłkarskie władze postanowiły obsadzić arbitra z Bydgoszczy w roli rozjemcy w meczu Lechii. Piłkarze w szarych strojach byli znacznie słabsi od Górnika Zabrze, co nie znaczy, że sędzia Daniel Stefański nie popełnił w tym spotkaniu kluczowych błędów.

Na samym poczatku spotkaniu Michał Koj złapał za koszulkę i przewrócił Flavio Paixao. Nie był to może faul na czerwoną kartkę, ale gwizdek arbitra pozostał głuchy. Potem rzut karny. Rafał Pietrzak faktycznie dotknał piłkę ręką, ale co miał z nią zrobić przy wyskoku do głowy po rzucie rożnym? Schować tam gdzie nie dochodzi światło? Wreszcie druga połowa. Łukasz Zwoliński wypuszcza na wolną pozycję Omrana Haydary'ego, na drodze Afgańczyka staje Koj, zderza się z nim i przewraca. Sedzia Stefański dyktuje...faul ofensywny. Pomyliło mu się z koszykówką?
(MiKe / lechia.gda.pl) 14 września 2020, 10:52
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022