Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Kenny Saief gotowy do gry

25 września 2020

Były obawy czy Amerykanin Saief będzie gotów na mecz Lechia-Podbeskidzie. Łukasz Smolarow uspokaja, że będzie ok.

W poprzednich rozgrywkach Saief zaprezentował się bardzo dobrze, można zaryzykować, że Lechia z nim w składzie nie przegrałaby finału Pucharu Polski. Niestety kontuzja w meczu z Jagiellonią wykluczyła jego udział w lipcowych meczach. Po zakończeniu sezonu Saief niespodziewanie wrócił do Lechii z belgijskiego Anderlechtu na kolejne wypożyczenie.

Gdy wyszedł na boisko było widać, że o głowę przerasta rywali. Szczególnie widać było to w meczu z beniaminkiem z Mielca. Mecz ze Stalą skończył się rezultatem 4-2, a na ofensywnej grze Lechii wreszcie można było zawiesić oko.

W 75. minucie najlepszego na boisku Saiefa zastąpił Łukasz Zwoliński. Po meczu Piotr Stokowiec mówił, że już w przerwie były wątpliwości czy Kenny będzie mógł kontynuować grę. Ten jednak wytrzymał co okupił urazem przywodziciela. W tygodniu opuścił część zajęć, ale na konferencji prasowej Łukasz Smolarow mówił: - Kenny narzekał na drobny uraz, nie wziął udziału we wszystkich zajęciach treningowych, ale w sobotę będzie do dyspozycji trenera.

Spotkanie z Podbeskidziem rozpocznie się w sobotę 26 września o godz. 17.30. Występ Saiefa to dobra wiadomość, będzie na kogo patrzeć, jak kiedyś chodziło się na Razacka Traore, Daisuke Matsui, a jeszcze starsi kibice mówili o podbieństwie do Zdzisława Puszkarza.
(MiKe / lechia.gda.pl) 25 września 2020, 13:45