Gdańsk: wtorek, 20 października 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Kibice Biało-Zielonych na 75-lecie klubu

11 października 2020

W niedzielę kibice Biało-Zielonych uczcili jubileusz 75-lechia Lechii Gdańsk przejazdem rowerowy od stadionu przy ul. Traugutta aż po stadion w Letnicy.
Poniżej relacja jaka ukazała się na FB.pl/LechiaHistoria:

Przyznamy się bez bicia, że mieliśmy trochę obaw przed dzisiejszym dniem i rowerowym objazdem Wolnego Miasta z okazji 75-lecia Lechii Gdańsk, najwspanialszego klubu na świecie, co kibiców mnóstwo ma. Okazało się, że niesłusznie bo wszystko świetnie się udało. Z naszej świątyni przy Traugutta 29 ruszyliśmy w kilkadziesiąt osób mocnego składu, po drodze główną arterią Gdańska dołączali się kolejni kibice, którzy widocznie nie mają facebooka. Kilku spóźnialskich jako karę sami wyznaczyło sobie przejazd do Wejherowa, ciekawe czy dojechali? Koło Ergo Areny skręciliśmy w pas nadmorski, wcześniej spożywając przepyszne drożdżówki z Piekarni Szydłowski (dziękujemy!). Dalsza trasa mijała bardzo dobrze, spikerzy Lechii nadawali przez megafony równe tempo. Jako, że drożdżówkę od Piekarnia-Cukiernia Andrzej Szydłowski najlepiej popić żurkiem, ten już czekał u kolejnego partnera rajdu na 75-lecie BKS Lechia - Tawerna Boma (dziękujemy!). Dwie osoby uczciły jubileusz kąpielą w morskiej topieli, gratulacje. Brrrrrrr!!!!!

Niby z tragarzami przechodzili długoletni zawodnik i trener Lechii, Maciek Kalkowski, wielokrotny mistrz Polski w rugby, Janusz Urbanowicz oraz Luiz Carlos Santos DELEU, który po raz kolejny udowodnił, że zasługuje na polski paszport, gdy z uśmiechem spałaszował żurek. Mniam! Dalsza trasa prowadziła do Stadionu Energa, a potem do Baru Max, gdzie czekał wiadomo kto. Jak widzicie wszystkie najważniejsze miejsca dla kibica Lechii zostały zaliczone.
Ten przejazd rowerowy po raz kolejny udowodnił, że aby dobrze się bawić niepotrzebne są milionowe nakłady, starczy dobry pomysł i kilka oddanych Lechii osób. Ten rajd połączył różne biało-zielone środowiska: piłkarskie, rugby, kibicowskie, spikerskie, była nawet mama jednego z zawodników pierwszego zespołu. Cała Lechia zawsze razem! Dziękujemy za udział, jesteście najlepsi!


Pamiątkowe zdjęcie
(greg / LechiaHistoria.pl) 11 października 2020, 18:44
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.008