Gdańsk: wtorek, 20 października 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Piotr Stokowiec: Gramy dla pokrzepienia serc

16 października 2020

Trener Lechii Piotr Stokowiec na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin odniósł się głównie do spraw wirusowych.
Jak wyglądały przygotowania Lechii do meczu z Pogonią (poniedziałek, 19 października, godz. 20.30)?
- Czasy są wyjątkowe, w historii piłki nożnej nie było tak rozchwianych okresów przygotowawczych. Przygotowanie do ligi trwały siedem dni, a od poprzedniego meczu dzielą nas już trzy tygodnie. Czas jest specyficzny, musimy się jakoś przygotować, jest niepewność dla każdego zespołu i sztabu.

Piłkarze Lechii uczestniczyli w zgrupowaniach swych kadr narodowych.
- Zawodnicy powoli wracają, z niektórymi się jeszcze nie widziałem, chodzi o tych z zagranicy. Przyjęliśmy strategię zalecaną przez Ekstraklasę, zawodnicy lądują, potem ich badany, następnie trenują w grupach. Mamy 16 zawodników zdrowych chcemy ich uchronić i dmuchać na zimne. Reżim sanitarny jest dla nas najważniejszy, wchodzimy teraz w serię czterech kolejnych meczów, liczę że ci piłkarze którzy byli na kadrach szybko się zaadaptują.

Gdańsk znalazł się w tzw. „czerwonej strefie”, mecze będą odbywały się bez kibiców.
- Nie jest łatwe dla nikogo, ubolewamy że mecze będą bez kibiców. Zdajemy sobie sprawę że liga będzie pokrzepieniem serc, da nadzieję i będzie oderwaniem od szarej rzeczywistości. Cieszymy się, bo stworzeni zostaliśmy do dawania radości kibicom.

Współpraca z Grupą Orlen.
- Bardzo się cieszę. Sponsor pokazał społeczną odpowiedzialność biznesową. Zostało zauważone, że Lechia jest ważna dla Gdańska. Doceniamy zaangażowanie sponsorskie w tych trudnych czasach, razem będziemy budować markę klubu. Wcześniej współpracowałem z dużą grupą kapitałową jak KGHM, wiem z czym to się wiążę i jaka jest to odpowiedzialność.

Odejście ze sztabu Macieja Kalkowskiego.
- Maciek pełnił bardzo ważną rolę, był łącznikiem między pierwszą drużyną, a Akademią, znał w szczególności młodych zawodników, prowadził treningi indywidualne. Maciek wpisał się na stałe w historię Lechii Gdańsk, mogę go zarekomendować jako dobrego fachowca, część jego obowiązków przejdzie na pozostałych członków sztabu. Rozumiem sytuację w jakiej są kluby, ekonomia i sprawy finansowe odciskają piętno na działy sportowe. Myślę, że Maciek spokojnie sobie poradzi i życzymy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.

Obejrzyj konferencję prasową Piotra Stokowca
(MiKe / lechia.pl) 16 października 2020, 15:21
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031