Wiatr nie rozgonił... 0:1 z Pogonią

19 października 2020

Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie 0:1 z Pogonią Szczecin.

Lechia starała się postawić twarde warunki i atakować od początku meczu. Po chwili mogła już prowadzić 1:0, lecz Saief nie dograł piłki do Flavio. W 13 minucie Lechia znów mocniej zaatakowała, Conrado ładnie się uwolnił i wszedł w pole karne, ale tam zabrakło mu pomysłu i nie podał nikomu piłki. Po chwili Nalepa sprawił, że omal nie dostaliśmy zawału za lekko podając do Kuciaka. Na szczęście ten uratował sytuację. W 23 minucie Lechia wpuściła Pogoń w swoje pole karne, Gorgon delikatnie poturlał piłkę w stronę bramki, Kuciak został zmylony przez biegnącego przeciwnika i piłka jakimś cudem wleciała do bramki… Lechiści do tego momentu wyglądali naprawdę dobrze, lecz czasem można było odnieść wrażenie, że nie bardzo chcą pomagać Kenny’emu Saiefowi. Biało-Zieloni wciąż nie odpuszczali, jednak brakowało zdecydowania w kończeniu akcji, lub ostatniego podania. Tuż przed przerwą Makowski oddał dobry, mocny strzał, ale i tym razem zabrakło celności. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie połów gra wyglądała podobnie. Lechisci ją prowadzili, lecz tylko do okolic pola karnego, a tam pojawiały się już schody. Ku ogólnemu zdumieniu, to Tomasz Makowski oddawał najwięcej strzałów. Niestety gra Lechii nie dawała efektów, zatem trener Stokowiec próbował coś zmienić wpuszczając Zwolińskiego i… Egy’ego! Jest prawdopodobieństwo, że w tym momencie pół Indonezji włączyło transmisję. Z braku jakichkolwiek sytuacji na boisku odnotujemy także wejście naszego młodzieżowca, Mateusza Żukowskiego. Im dłużej trwał mecz, tym mniej ambitnie grali piłkarze Lechii i tym mniej mieli pomysłu. Z końcowych minut warto za to odnotować interwencję Kuciaka ratującą Lechią przed utratą bramki. Sędzia zdecydował się doliczyć aż sześć minut, z czego w ogóle nie skorzystali Biało-Zieloni. Wynik się nie zmienił i Lechia przegrała 0:1.

LECHIA GDAŃSK – POGOŃ SZCZECIN 0:1 (0:1)
Bramki: Gorgon 23’
Żółte kartki: Kopacz, Makowski, Nalepa – Dąbrowski, Stec

LECHIA: Kuciak – Fila, Nalepa, Kopacz, Pietrzak – Makowski (80’ Sopoćko), Kubicki – Haydary (73’ Żukowski), Saief (80’ Gajos), Conrado (63’ Egy) – Flavio (63’ Zwoliński)
Rezerwowi: Alomerović, Maloca, Udovicić, Kryeziu, Sopoćko, Gajos, Egy, Żukowski, Zwoliński
POGOŃ: Stipica – Stec, Konstantinos, Malec (42’ Zech), Matynia (65’ Mata) – Kowalczyk (86’ Podstawski), Dąbrowski, Smoliński (65’ Żurawski), Gorgon (86’ Hostikka), Kucharczyk – Zahović
Rezerwowi: Bursztyn, Benedyczak, Drygas, Hostikka, Kozłowski, Mata, Podstawski, Zech, Żurawski
(rafz / lechia.gda.pl) 19 października 2020, 22:26