Gdańsk: wtorek, 1 grudnia 2020

Lechia Gdańsk utrzymała się w CLJ U-17

11 listopada 2020

Po wygranej 3-1 z AP Reiss Poznań, Lechia Gdańsk zapewniła sobie ligowy byt.
Piłka młodzieżowa rządzi się swoimi prawami. Młodzi podopieczni trenera Marka Zieńczuka słabo zaczęli rozgrywki, przez większą ich część plasowali się na przedostatnim miejscu grupy B CLJ U-17. Na szczęście dobrze finiszowali wygrywając trzy ostatnie mecze: 2-1 z FASE w Szczecinie, 4-2 z Arką w Gdyni i na koniec, dziś 3-1 z AP Reiss u siebie w Sopocie.

Do przerwy był remis 1-1, ale w drugiej połowie lechiści udowodnili swoją wyższość. Bramki dla naszych barw zdobyli Krystian Okoniewski, Amadeusz Mielnik i Cyprian Włodarczyk.

Warto dodać, że tuż przed pierwszym gwizdkiem pani sędziująca mecz usunęła wszystkich kibiców z trybun i ci zmuszeni byli oglądać mecz zza płotu, z pewnością zachowując dystans społeczny.

Przez całe rozgrywki piłkarze Marka Zieńczuka byli na przedostatnim miejscu, a pokonując AP Reiss przez chwilę wskoczyli na miejsce drugie. W 14 meczach wygrali po 7 meczów i tyle samo przegrali, ani razu nie remisując. Z tych 7 wygranych ledwie 2 odnieśli u siebie, resztę na wyjeździe. Ot, cały urok rozgrywek juniorskich.
(MiKe / lechia.gda.pl) 11 listopada 2020, 12:58

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.