Gdańsk: czwartek, 26 listopada 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Piąte miejsce kobiet na półmetku rozgrywek III Ligi

16 listopada 2020

Żeńska drużyna Lechii uplasowała się na 5. miejscu w rundzie jesiennej III Ligi kobiet. Zespół zamyka stawkę drużyn walczących o awans. Trener Robert Bandrowski w rozmowie z lechia.gda.pl podsumowuje rundę, diagnozuje problemy na początku sezonu i określa cele na rundę wiosenną.
Jak Trener podsumuje rundę jesienną w wykonaniu Lechii Gdańsk w zreformowanej III lidze?
- Podzieliłbym tę rundę na dwie części. W pierwszej byliśmy słabsi niż w drugiej. Trochę się tego obawiałem, bo nie zagraliśmy sparingów tylu ile chcieliśmy - głównie z powodu kontuzji. Zabrakło nam tego na początku. Taktycznie graliśmy słabo. Praca na treningach spowodowała, że zaczęliśmy to poprawiać. Im "dalej w las" tym bywało dużo lepiej. Mamy 22 pkt. Drużyny, które możemy dogonić np. LFA Szczecin wygrały swoje mecze w ostatniej kolejce, więc dalej zajmujemy 5. miejsce. Trzymamy się czołówki, ale walczymy o zakończenie sezonu w najlepszej trójce. Dopóki będzie to możliwe to powalczymy o mistrza ligi i awans. Teoretycznie awans do drugiej ligi wywalczy sobie pierwsze miejsce, ale z doświadczenia wiem, że po sezonie różne drużyny mają kłopoty i kolejne kluby awansują, dlatego warto walczyć o jak najwyższe lokaty.

Czy w rundzie jesiennej były problemy kadrowe w zespole Lechii?
- Weszliśmy w sezon z kontuzjami. Nie mogliśmy grać do końca tak jakbym chciał. Musiałem przestawiać niektóre zawodniczki na inne pozycje. Z biegiem czasu dziewczyny wracały i mogłem na spokojnie układać taktykę na mecze. Jeśli mamy pełny skład to gramy fajną piłkę. Jesteśmy groźnym przeciwnikiem dla wszystkich. Niedawno graliśmy mecz z Marcusem Gdynia, jeszcze w niepełnym składzie, ale można powiedzieć, że nie oddaliśmy pola i zremisowaliśmy spotkanie. Zwłaszcza w drugiej połowie zagraliśmy lepiej niż przeciwnik. Mieliśmy nawet karnego, po którym mogliśmy wygrać, ale nie udało się. Do tej pory to jedyna strata punktów dla drużyny z Gdyni, bo pozostałe mecze wygrali. To pokazuje, że jesteśmy naprawdę mocnym zespołem. Z tymi zawodniczkami możemy wiele osiągnąć, jeżeli dobrze przepracujemy okres przygotowawczy i nic nam się nie przydarzy zdrowotnego to uważam, że jesteśmy w stanie w tej lidze wygrać z każdym.

Czy szykują się jakieś wzmocnienia w zespole?
- Na tę chwilę nie mam konkretnych rozmów. Co jakiś czas pojawia się temat nowych zawodniczek, więc testujemy je od czasu do czasu. Obecnie mam już tę przyjemność, że mogę selekcjonować piłkarki do pewnego poziomu, który jest u nas dość dobry. Większość zawodniczek, które przychodzą są słabsze. Jesteśmy jednak otwarci na oferty, bo od wzmocnień głowa nie boli.

Jaki jest cel drużyny na następną rundę?
- Wszystko wygrać. Jeśli chcemy zająć miejsce w czołowej trójce to musimy z każdego meczu wyjść z trzema punktami. Nie będziemy musieli wtedy patrzeć na to, czy ktoś się potknie z czołówki. Wiadomo, że nie zawsze może się zwyciężyć, ale na pewno po stracie punktów nie będziemy się załamywać tylko z wiarą walczyć dalej, do ostatniej minuty gry.
Chciałbym jeszcze podziękować mojemu zespołowi za tę rundę. Bardzo dużo pomaga mi drugi trener Marcin Kośnik, szczególnie w kwestii przygotowania bramkarek. Efekty są coraz bardziej widoczne, a jak wiadomo dziś bez mocnego punktu w bramce trudno myśleć o większych sukcesach. Dziękuję wszystkim zawodniczkom za tę rundę, za zaangażowanie na treningach, odpowiedzialne podejście do wszelkich zadań, co pozwoliło nam na coraz lepszą grę. Ważna jest także atmosfera, chemia w drużynie, która jest według mnie świetna. To daje nam motywację i szczerą przyjemność z tego, co robimy.
(MiKe / lechia.gda.pl) 16 listopada 2020, 11:50
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.017