Gdańsk: czwartek, 26 listopada 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Mecz przyjaźni Lechia - Śląsk

20 listopada 2020

Od 1977 roku trwa braterstwo kibiców Lechii i Śląska. Pomiędzy fanami obu drużyn zawiązało się wiele znajomości i przyjaźni.
Kluby wspierają się zarówno na trybunach, jak i na boisku. Często miały miejsce transfery znad morza na Dolny Śląsk i w drugą stronę. Najmłodsi kibice na pewno znają takich zawodników jak bracia Paixao, Sebastian Mila czy Michał Chrapek. Natomiast starsi fani nie raz wspominali z pewnością Mirosława Pękalę, Dzidosława Żuberka czy Jacka Paszulewicza. Współpracę pomiędzy klubami zawdzięczamy głównie braciom Ptak - Antoniemu i Edwardowi, którzy na przełomie wieków pomagali obu zespołom.

Tymczasem piątkowy pojedynek będzie 58. oficjalnym spotkaniem obu drużyn. Do tej pory 23 mecze wygrali piłkarze z Wrocławia, a 15 razy triumfowali gdańszczanie. W ostatnim pojedynku, który został rozegrany we Wrocławiu, górą byli biało-zieloni po skromnym 2:1.
(MiKe / LechiaHistoria.pl) 20 listopada 2020, 12:39
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011