Gdańsk: wtorek, 1 grudnia 2020

Lechia - Śląsk 3:2. Conrado show!

20 listopada 2020

W zaległym meczu 9. kolejki Lechia Gdańsk wygrała ze Śląskiem Wrocław 3:2. Bohaterem meczu był Conrado, który zdobył pierwszą bramkę i miał także udział w kolejnych.
Mecz rozpoczął się całkiem optymistycznie dla Lechii. Biało-Zieloni wydawali się bowiem skoncentrowani w obronie i ambitni w ataku. Nawet pochwaliliśmy ich za dobrą grę, zacytujemy tutaj klasykę „zarówno w defensywie, jak i w ofensywie” na Twitterze. Niestety im dłużej trwał mecz, tym gorzej to wyglądało. Piłkarze Śląska przejęli inicjatywę i w 20 minucie zdobyli bramkę. Trzeba jednak przyznać, że Zlatan Alomerović zachował się przy niej…. w sumie nie, nawet nie jak junior. Przeciętny kibic obroniłby ten strzał. Przy bliższym słupku piłka zwyczajnie nie może wpaść do bramki. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie. Było 0:1.

Drugą część spotkania Lechiści rozpoczęli z o wiele większym animuszem. Dało to całkiem przyjemny efekt w 57 minucie, gdy Conrado wykorzystując błąd obrony Śląska oddał mocny strzał i doprowadził do wyrównania. Brazylijczyk wziął sobie ewidentnie za punkt honoru, aby zaprowadzić porządek na boisku, gdyż niecałe 10 minut później idealnie obsłużył Flavio Paixao i było już 2:1 dla Lechii! W 79 minucie znów podskoczyło nam ciśnienie, ponieważ najpierw sędzia podyktował wątpliwy rzut wolny, a ten został zamieniony na bramkę po pięknym strzale dobrze nam znanego, co prawda raczej z nienajlepszej gry, Bartłomieja Pawłowskiego. Na szczęście już 3 minuty później znów Conrado popisał się dobrym zagraniem, a tym razem skorzystał z niego Łukasz Zwoliński. Lechia Gdańsk wygrała ten mecz 3:2.

TABELA EKSTRAKLASY

Lechia Gdańsk 3-2 Śląsk Wrocław
Bramki:Conrado 56, Flávio Paixão 66, Łukasz Zwoliński 82 - Róbert Pich 20, Bartłomiej Pawłowski 79
Żółte kartki: Kopacz, Saief, Nalepa - Celeban

Lechia: 1. Zlatan Alomerović - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak - 11. Jaroslav Mihalík (86, 8. Omran Haydary), 88. Jakub Kałuziński (90, 4. Kristers Tobers) , 6. Jarosław Kubicki, 15. Kenny Saief (69, 9. Łukasz Zwoliński), 20. Conrado (86, 17. Mateusz Żukowski) - 28. Flávio Paixão.

Śląsk: 1. Matúš Putnocký - 3. Piotr Celeban, 5. Israel Puerto, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec - 25. Marcel Zylla (67, 10. Bartłomiej Pawłowski), 28. Waldemar Sobota (73, 9. Erik Expósito), 29. Krzysztof Mączyński, 8. Mateusz Praszelik (77, 24. Piotr Samiec-Talar), 7. Róbert Pich (77, 6. Rafał Makowski) - 11. Fabian Piasecki (73, 31. Maciej Pałaszewski).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).