Gdańsk: czwartek, 26 listopada 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Kałuziński i Urbański zadomowili się w I drużynie

21 listopada 2020

18-letni Jakub Kałuziński i 16-letni Kacper Urbański coraz śmielej poczynają sobie w seniorskim zespole Lechii. Wychowankowie biało-zielonych walczą o grę w Ekstraklasie i często wygrywają ze swoimi kolegami z zespołu.
Kałuziński gra w Lechii od 6 roku życia, kiedy tata przyprowadził go na pierwszy trening. Od tego czasu przeszedł przez wszystkie drużyny juniorskie i w styczniu otrzymał zaproszenie do wyjazdu na obóz z pierwszą drużyną Lechii.

- Wielka duma, że pracą doszedłem do tego momentu, że jadę do Turcji spełniać swoje marzenia i cele - mówił wówczas pomocnik Lechii.

Kuba Kałuziński zadebiutował w Ekstraklasie 21 czerwca w Szczecinie. Biało-zieloni wygrali ten mecz 1:0, a Kałuziński spędził na murawie ponad 60 minut. Pod koniec sezonu dostał również szansę w spotkaniach z Lechem i Legią. W tym sezonie pojawił się na boisku 3 razy w meczach Ekstraklasy oraz dwukrotnie podczas spotkań pucharowych.

Kacper Urbański jest o dwa lata młodszy od swojego kolegi z drużyny. W biało-zielonym trykocie występował od najmłodszych lat. Zadebiutował w Ekstraklasie w grudniu 2019. Stał się tym samym najmłodszym piłkarzem Lechii w historii.

- Do końca nie wiedziałem, że tego dnia zadebiutuję. Stałem przy linii, totalnie skupiłem się na meczu, wszystko poszło na bok, liczyło się tylko boisko - wspomina tamten dzień Kacper Urbański.

Zarówno Kałuziński, jak i Urbański są doskonałą alternatywą dla młodzieżowca w Lechii. Ostatnio najczęściej tę obowiązkową funkcję spełniał Tomasz Makowski, który ustawiany jest bardziej defensywnie. W kadrze jest jeszcze Mateusz Żukowski, Rafał Kobryń i Mateusz Sopoćko, ale to Kałuziński i Urbański sprawiają najlepsze wrażenie w tym sezonie.
(MiKe / lechia.gda.pl) 21 listopada 2020, 12:12
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.017