368 minut Lechii bez bramki

17 grudnia 2020

Kibice Lechii odliczają minuty bez zdobytej bramki przez piłkarzy Biało-Zielonych. W sumie lechiści gola nie zdobyli w czterech kolejnych meczach.

Po raz ostatni piłkarz Lechii pokonał bramkarza rywali w meczu ze Śląskiem Wrocław. Wówczas drużyna Piotra Stokowca wygrała 3:2, a ostatnią zwycięską bramkę zdobył Łukasz Zwoliński w 82 minucie. Wcześniej do bramki trafiali Conrado i Flavio Paixao.

Mecz ze Śląskiem miał miejsce w 9. kolejce. Lechia po tym spotkaniu miała na koncie 17 bramek, co stanowi średnią na mecz 1,88.

Po czterech kolejnych spotkania bez zdobytej bramki ta średnia spadła do 1,3 na mecz.

W ekstraklasie są tylko 4 drużyny, które mają mniej zdobytych bramek niż Lechia:
Podbeskidzie - 12 bramek
Warta - 12
Wisła P. - 13
Stal M. - 14

Najbliższa okazja do zdobycia bramki i przerwania passy porażek to mecz z Cracovią, w najbliższa sobotę o godz. 17.30. Pasy mają na koncie 16 punktów (w tym kara -5) i 18 bramek na koncie.
(greg / lechia.gda.pl) 17 grudnia 2020, 08:56