Sebastian Małkowski dostanie piwo od Messiego?

27 grudnia 2020

Kilka dni temu Leo Messi przeszedł do historii futbolu. Argentyńczyk pobił rekord legendarnego Pele w liczbie bramek strzelonych dla jednego klubu. Na uczczenie osiągnięcia 33-latka wystartowała nietypowa akcja.

W miniony wtorek FC Barcelona wygrała z Levante 3:0, a wynik w drugiej połowie ustalił Messi. Był to dla niego dokładnie 644. gol zdobyty w barwach Dumy Katalonii. Na upamiętnienie tego wyczynu marka Budweiser, której ambasadorem jest Argentyńczyk, postanowiła stworzyć specjalną kolekcję piwa. Dokładnie 644 – tyle butelek trunku wyprodukował z tej okazji browar. Piwo ma trafić do każdego bramkarza, którego pokonał Messi w swojej karierze.

Nam przyszło do głowy pytanie, czy piwo otrzyma również były bramkarz Lechii Gdańsk, Sebastian Małkowski? To przecież jego Leo Messi pokonał w 57. minucie "Supermeczu", który 30 lipca 2013 r. w Gdańsku rozegrały Lechia z FC Barceloną. Listonosz będzie miał niełatwe zadanie, gdyż "Seba" nie jest łatwy do odnalezienia. Ostatnio występował w angielskiej drużynie "Gwoździ" z Belper Town na siódmym poziomie ligowym w ojczyźnie futbolu.