Gdańsk: wtorek, 19 stycznia 2021
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: Aby się rozwijali to muszą iść grać

10 stycznia 2021

Trener Piotr Stokowiec podcaście "Znajomi ze słyszenia" odniósł się m.in. o potencjalnych odejściach z I drużyny Mateusza Sopocki oraz Kacpra Urbańskiego.
Sopoćko, Kobryń

To jest normalny proces. Zawodnicy którzy zajmują w moim rankingu miejsca 24, 25 muszą się bić o te miejsca 17-18. A ci z 18-stki muszą walczyć o pierwszą jedenastkę. To są tacy zawodnicy, którzy doszli do pułapu, że gra w rezerwach nie da im tyle co ogrywanie się. Aby się rozwijali to muszą iść grać. To jest taka ścieżka i tak trzeba to rozumieć.

Urbański

To jest początek drogi. Ważne jest mądre wprowadzanie, Kacprowi potrzeba rok czy dwa. Znam jego sytuację o transferze, jest zainteresowanie. Kacper może się przenieść z całą rodziną do Włoch. To są kwestie wyboru. Rozmawiałem z jego ojcem. Ja chcę rozwijać zawodników. Ode mnie się wymaga wyników. Jeśli dany zawodnik, nie gwarantuje wpływania na wynik, wygrania rywalizacji, to jest cały proces i nikt nikogo nie skreśla. Czytałem ostatnio artykuł, że w Ajaxie biorą pod uwagę, że 20% zawodników z akademii tracą i są tego świadomi. Nie jest łatwo sprostać oczekiwaniom, czyli zrobić wynik i jeszcze wprowadzać młodych zawodników.

Klub przechodzi trochę przemianę. Zwracamy uwagę na odpowiedzialność finansową. Było tu trochę takie bizancjum. I to była Lechia, która szła w złym kierunku, szczególnie finansowym. Lechia była znana, że były poślizgi w wypłatach. Teraz jest wszystko w najlepszym porządku, a nawet przed czasem. To jest sukces wspólny.

Sobiech, Peszko

Pojawiają się żale, ale nie traktuję tego jako coś wstrząsającego. Pojawiają się w życiu rozwody, rozstania. Trener w pewnych rzeczach musi być ponad to. Pewnych rzeczy się nie mówi, ja też mam swoje zasady. Mam swoje wartości i swoją optykę. Zapamiętałem Artura jako dobrego zawodnika, który został tu odbudowany. Może kiedyś będzie jego stać na inną refleksję.

Całość można posłuchać tutaj
(greg / lechia.gda.pl) 10 stycznia 2021, 19:02
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.008